Steam krytykowany za letnią „promocję” Grand Theft Auto 5

Przecena bez przeceny.

Brytyjska agencja nadzorująca rynek reklamowy - Advertising Standards Agency - skrytykowała firmę Valve za letnią „przecenę” popularnego Grand Theft Auto 5 na Steamie.

psst
Gabe Newell nie obawia się krytyki

Mowa o sprawie z czerwca, gdy podczas Summer Sale przy produkcji studia Rockstar widniała informacja o 25-procentowej obniżce ceny.

Problem polega na tym, że taka obniżona kwota zakupu wynosiła 55,48 euro, czyli niewiele mniej niż standardowe 59,99 euro. Skąd więc informacje o 25 procentach?

Otóż gra niespodziewanie i nagle znalazła się wtedy w zestawie zawierającym Grand Theft Auto 5 oraz wirtualną walutę o wartości 14 euro do GTA Online. Właśnie cały ten pakiet został przeceniony o 25 procent - z 74,98 euro na 55,48 euro.

Nawet przejście na sklepową stroną GTA 5 nie wyjaśniało sytuacji - widniała tam tylko cena 55,48 euro, a wzmiankę o wirtualnej walucie zamieszczono tylko w nazwie zestawu. Co więcej, podczas trwania promocji początkowo Grand Theft Auto 5 w ogólne nie można było kupić osobno.

Organizacja Advertising Standards Agency informuje, że Valve tłumaczyło się pomyłką w oprogramowaniu, co wprowadziło błąd w opisie. Gdy odkryto pomyłkę, gra wróciła do sprzedaży także jako samodzielny projekt (bez żadnej przeceny), ale nie usunięto kontrowersyjnego zestawu.

ASA dodaje, że całość „wprowadzała w błąd”, a podobna reklama „nie może pojawić się ponownie w tej samej formie”. „Powiedzieliśmy Steamowi, by upewnili się, że ich przyszłe informacje o przecenach nie informowały błędnie o oferowanych korzyściach” - napisano w uzasadnieniu.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami