AutoLoot - mod do Wiedźmina 3

Modyfikacja pozwalająca szybkie zbierać przedmioty i rośliny.

Wiedźmin 3 jak każda dobra gra RPG, daje nam masę możliwości. Jedną z nich jest gromadzenie wszelkiego rodzaju rupieci, znalezionych po drodze. „A może się przyda” jest chyba najczęściej wypowiadaną frazą w głowach zbieraczy. Problem jednak w tym, że niektórych rzeczy nie chce się zbierać, bo jest to czasochłonne i nieprzyjemne. Przykładem są chociażby zioła. Za każdym razem kiedy podejdziemy do roślinki, „otwieramy” ją i wyciągamy składniki.

Pamiętacie jak to wyglądało w Skyrimie? Wystarczyło wcisnąć jeden przycisk, żeby wyrwać motylkowi skrzydełka w locie. AutoLoot jest modem, który wprowadza podobne rozwiązanie w Wiedźminie 3. Teraz nie musimy wchodzić do każdej skrzyni czy rośliny osobno. Wystarczy, że podejdziemy, naciśniemy klawisz i wszystko dokoła zostaje zebrane. Jest to oczywiście opcjonalne. Możemy ustawić moda tak, żeby zbierał tylko zioła. Wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Jeśli chcesz poznać inne opcje, czytaj dalszą część tego poradnika.

Spis Treści

  1. Wersja moda
  2. Zawartość moda
  3. Czego potrzebujesz - wymagania
  4. Pliki i instalacja
  5. Informacje dodatkowe
  6. Autorzy

1. Wersja moda

1.6.7 (stan na 11.07.2016)

2. Zawartość moda

Mod pozwala nam na automatyczne zbieranie przedmiotów z roślin, zbiorników, pojemników, mebli i innych. Działa to na zasadzie wciśnięcia jednego klawisza. Nie musimy wchodzić do każdego przedmiotu oddzielnie.

Dodatkowo zaimplementowano opcję zbierania obszarowego. Po wciśnięciu specjalnego klawisza, zbieramy wszystkie przedmioty z pojemników w obszarze pięciu metrów.

Do wyboru mamy kilka opcji, które wybieramy według naszych potrzeb (patrz 4. Pliki i instalacja).

3. Czego potrzebujesz

  • Pełna wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji 1.11.
  • (Opcjonalnie) Nexus Mod Manager w celu ułatwienia instalacji.

4. Pliki i instalacja

Pamiętaj, że instalowanie modów wiąże się z ryzykiem utraty danych oraz zapisów gry (save'ów). Zanim zainstalujesz jakiegokolwiek moda, upewnij się, że stworzyłeś kopię zapasową plików oraz stanów gry na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Ta modyfikacja jest wspierana przez Nexus Mod Manager. Dla ułatwienia i zwiększenia bezpieczeństwa plików gry, zalecamy korzystanie z tego programu.

Pliki moda do pobrania przez NMM znajdziecie pod TYM linkiem. Korzystanie i pobieranie plików przez Nexus Mod Manager, wymaga posiadanie konta w serwisie nexusmods.com.

Instrukcja instalacji manualnej:

1. Po utworzeniu kopii plików gry, wybieramy jedną z poniższych opcji i pobieramy odpowiedni plik:

2. Wypakowane pliki umieść w katalogu \Mods\ znajdującego się w folderze z grą (przykładowo The Witcher 3 Wild Hunt\Mods\). Jeżeli taki folder nie istnieje Utwórz go.
3. Uruchom grę i poczekaj aż pliki zostaną skompilowane.
4. Brawo! Mod został zainstalowany poprawnie.

Jeżeli chcesz korzystać z opcji zbierania obszarowego, podążaj za następującymi instrukcjami:

1. Wejdź do folderu Dokumenty\Witcher 3\ i uruchom plik input.settings w notatniku lub notepad++.
2. Umieść linijkę IK_U=(Action=AutoLootRadius) zaraz pod kategoriami [Exploration], [Swimming] oraz [Horse]. Sprawi to że po przyciśnięciu klawisza „U” będziemy mogli zbierać przedmioty obszarowo będąc pieszo, konno oraz pływając. Zamiast „U” możemy dać dowolny klawisz nie kolidujący ze sterowaniem w grze lub innym modem.
3. Jeżeli chcemy aby obszarowe zbieranie działało w wodzie, musimy usunąć linijkę 19 i 20 z pliku AutoLootRadiusLoot.ws:

„if( thePlayer.IsInCombat() || thePlayer.IsSwimming() )
return;”

Odinstalowanie moda:

  • Usuń folder modAutoLoot który wgrałeś do folderu z grą.
  • (Opcjonalnie) Jeżeli używasz Nexus Mod Manager, wystarczy go dezaktywować w programie, lub usunąć mod za jego pomocą.

5. Informacje dodatkowe

Kiedy próbujemy zebrać rzeczy za pomocą AutoLoot ze skrzyni, z której zabieranie rzeczy oznaczone jest jako kradzież, ta otworzy się normalnie jak gdyby mod nie działał. Gracz zostaje również poinformowany o próbie kradzieży przez komunikat wyświetlany w grze.

6. Autor

JupiterTheGod


Powrót do spisu treści: Najlepsze mody do Wiedźmina 3 - kompletna baza aktualnych modyfikacji

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami