7 najlepszych gier z serii Need for Speed

Mocny zastrzyk adrenaliny.

Seria Need for Speed, od debiutu w 1994 roku, doczekała się ponad dwudziestu odsłon. Wytypowanie siedmiu najlepszych nie jest zadaniem prostym - ilu graczy, tyle gustów. W niniejszym zestawieniu postaraliśmy się jednak nie zapomnieć o najważniejszych częściach cyklu. Czasami ze względu na faktyczne innowacje, innym razem na klimat. Kolejność przypadkowa!

Przed nami natomiast premiera najnowszej odsłony - czy ona też powinna znaleźć się w takim zestawieniu? To będzie można ocenić dopiero za jakiś czas.

Bez względu na to, czy zgadzacie się z naszym wyborem, czy nie, zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

1. Porsche 2000

Zaczynamy od legendy. Zapowiedź części, w której dostępne są samochody tylko jednej marki, wywołała niemałe poruszenie wśród fanów serii oraz zainteresowanych grami samochodowymi. Zwłaszcza po udanych, choć nie idealnych pierwszych odsłonach Need for Speed.

Zobacz: Ranking Gier 2017 - najlepsze gry roku

Postawienie na Porsche i zrezygnowanie z innych aut budziło obawy o małe zróżnicowanie rozgrywki. Okazało się jednak, że otrzymaliśmy jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą odsłonę cyklu.

pors
Kanciasto i cudnie

Porsche 2000, znane także jako Porsche Unleashed, urzekło przede wszystkim wspaniałymi i malowniczymi trasami w różnych zakątkach Europy, lecz także interesującą i wymagającą szkółką jazdy, dość symulacyjnym modelem prowadzenia oraz bogatą encyklopedią niemieckiego producenta.

Choć gra została wydana piętnaście lat temu, warto sięgnąć po nią nawet dzisiaj. Produkt doskonale współpracuje z obecnie używanymi kierownicami lub padami, gwarantuje zabawę na długie godziny i dni. O ile oczywiście jesteśmy w stanie przymknąć oko na przestarzałą oprawę graficzną.

2. Hot Pursuit 2

Wydana w 2002 roku druga część „podserii”, która na dobre wpisała do kanonu Need for Speeda możliwość wcielenia się w policjanta. Szansa na prowadzenie radiowozu, wzywanie wsparcia i łapanie uczestników nielegalnych wyścigów okazało się niesamowitą pokusą dla większości graczy.

Hot Pursuit 2 przekonało do siebie także ze względu na cudowne wizualnie trasy i przepiękne, szczegółowe modele pojazdów - oczywiście, jak na tamte czasy. Sama rozgrywka była bardzo zręcznościowa i nie miała nic wspólnego z poprzednikiem, czyli Porsche 2000. To głównie z tego powodu wielu graczy odwróciło się od serii.

hp2
Ferrari nigdy nie produkowało samolotów, ale czasami dało się tymi maszynami polatać

Trudno zresztą się dziwić, odsłona z samochodami Porsche była niemal idealna. Hot Pursuit 2 z kolei była po prostu solidną zręcznościówką, ale generującą masę adrenaliny. Szybka jazda mogła się podobać,choć oczywiście nie wszystkim. Mimo wszystko, warto powrócić do tej części ze względu na walory wizualne.

3. Underground

Jaki związek z kolejną częścią ma film „Szybcy i wściekli”? Ogromny. Vin Diesel na srebrnym ekranie pokazał skutecznie, że kultura tuningowa i nielegalne wyścigi przyciągają nie tylko samych uczestników, ale także przypadkowych gapiów.

Pierwsza część Underground z 2003 roku skupiała się właśnie na tuningu mechanicznym i optycznym przeróżnych samochodów. Gra zaskarbiła sobie uwagę graczy głównie ze względu na możliwość przerobienia popularnych aut w sposób wizualny na wiele różnych sposobów.

u1
Tandetnie? Tak. Kolorowo? Tak. I o to właśnie chodziło!

Możliwości były co prawda ograniczone, ale koledzy grający w Undegrounda niemal na pewno nie posiadali identycznego samochodu, co my.

Niemałym szokiem, zwłaszcza po poprzedniej części, był absolutny brak policji. Wszak to dość nietypowe, jeżeli mowa o nielegalnych, nocnych wyścigach. Tej „wady” nie naprawiła też kolejna część, ale i tak okazała się jeszcze lepsza.

Kontynuacja na następnej stronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami