Garść szczegółów na temat Fallout 4

Osłony, bronie, perki i inne. Są też filmy z rozgrywki.

Choć do premiery Fallouta 4 został jeszcze nieco ponad tydzień, to wybrani szczęśliwcy mają już okazję grać w najnowszą produkcję w Bethesdy, ujawniając przy tym w sieci drobne detale.

1
Kluczowy element gry

Poniżej nie zamieszczamy żadnych spoilerów fabularnych, a jedynie informacje na temat mechaniki rozgrywki.

Jak wynika z informacji publikowanych na hiszpańskim forum dyskusyjnym (skąd pochodzą też wcześniejsze screeny), w nowej odsłonie serii nie będziemy musieli martwić się o naprawianie broni.

Wygląda na to, że pancerz wspomagany nie będzie dostępny cały czas - konieczne jest zamontowanie specjalnego rdzenia, którego moc powoli się wyczerpuje.

Gracze będą mogli zarządzać własnym osiedlem, dbając o populację, jedzenie, wodę czy bezpieczeństwo. Jeśli nasza osada jest atakowana, na ekranie pojawi się specjalna informacja.

Nowe perki to między innymi szansa na otrzymanie trzy razy większej liczby punktów doświadczenia za losowe akcje. Tym częściej... im niższa inteligencja postaci. Pełną listę perków wraz z opisami znaleźć można pod tym linkiem.

Charyzma ponownie będzie kluczowa podczas części dialogów, a wybór jednej z linii podczas rozmowy może zablokować dostęp do innych. Nie zmieniły się mini-gry hackowania i otwierania zamków.

Gracz donosi, że w tej odsłonie serii zabraknie trybu hardcore, wymagającego od graczy dbania o zmęczenie czy żywności postaci. Poziomów trudności jest sześć.

Dodano za to kontekstowy system osłon rodem ze strzelanek - gracze nie muszą wciskać żadnych przycisków. Podobno znacznie poprawiono także skradanie, rozbudowując je o nowe perki. Jest też nowy rodzaj obrażeń broni - promieniowanie.

W serwisie DropShots zamieszczono też dwa dłuższe filmy z rozgrywki. Hasło: YouTubeJambalya17.

Fallout 4 ukaże się 10 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami