Halo 5: Guardians - Misja 8: Miecze Sanghelios

Locke zgłasza się do Mieczy Sanghelios o pomoc w misji.

Po animacji wprowadzającej wracamy do grania drużyną Ozyrys. Głównym zadaniem jest podróż do Sanghelios i spotkanie z Arbitrem.

Odwiedziny u starego znajomego

Lądując na rodzimej planecie Elit dowiadujemy się, że dotarcie do Arbitra może być dość skomplikowane. Planeta pochłonięta jest przez wojnę domową, więc nie łatwo będzie dostać się do Komnaty Rady Starszych.

Idź prosto przez wąwóz, wzdłuż rzeki. Gdy dojdziesz do posągów, zbadaj lewą stronę - leży tam nagranie do zebrania.

Kieruj się dalej wzdłuż rzeki, zabijając po drodze Szakali i innych wrogo nastawionych członków Przymierza. Uważaj na wieżyczki, które w akompaniamencie Trepów samobójców potrafią nieźle namieszać w szykach i powalić kilku spartan naraz.

Dalsza droga prowadzi do przejścia z płytką wodą, gdzie widzimy kilka ciał Mieczy Sanghelios. Wejdź na wzniesienie, by obok martwego Elite znaleźć kolejny Data Pad do zebrania.

Wędrówkę urozmaicą lądowania sond z posiłkami Przymierza i Fantom ze zrzutem całego oddziału. Zastrzel wszystko co się rusza i idź dalej wąwozem.

Przechodząc przez ruiny zbadaj filary po lewej - tam kryje się kolejne nagranie do zebrania. Miń ruiny, by kontynuować drogę zakrzywiającą się w prawą stronę.

Przeskocz nad przepaścią i złap się pozostałości schodów komnaty. Na schodach spójrz za siebie - na obniżeniu widać Data Pad leżący na świecącym się pojemniku. Po podniesieniu nagrania możemy iść dalej.

Kluczowa batalia

Oczyść lądowisko, na które trafisz, jednak w trakcie eliminowania Przymierza przygotuj się do odparcia większej siły, gdyż za moment transporter zrzuci tu parę Łowców - nie wykorzystuj więc najsilniejszych broni zanim oni się nie pojawią.

Po walce pojawi się wsparcie w postaci Mieczy Sanghelios. Wskocz do Mantisa stojącego na środku i przejdź przez nowo otwarte przejście. Mantis się przyda, gdyż czeka Cię inwazja Przymierza z powietrza. Pokaż im gdzie raki zimują.

Wyeliminuj wszystkich wrogów, a następnie skieruj się do przejścia na końcu obszaru, by dotrzeć do Komnat Rady Starszych. Arbiter czeka na górze schodów. Podejście zainicjuje przerywnik filmowy i koniec misji.

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 9: Sojusz, Misja 10: Linie wroga.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami