EA spodziewa się, że nakład Star Wars Battlefront wyniesie 13 mln sztuk

Do końca marca.

Electronic Arts zmieniło swoje prognozy na temat sprzedaży Star Wars Battlefront, spodziewając się, że w pierwszym roku fiskalnym do sklepów wyśle 13 milionów egzemplarzy.

Battlefront

Odpowiedzialny za finanse menedżer Blake Jorgensen przyznał w rozmowie z inwestorami, że pierwotnie liczba ta wynosiła 9-10 mln, ale pozytywne reakcje graczy podczas testów wersji beta pozwoliły zweryfikować te założenia.

Menedżer oczekuje, że większość - 80 procent - tej sprzedaży odbędzie się w tym okresie świąteczny, do końca grudnia. Rok fiskalny kończy się w Stanach Zjednoczonych pod koniec marca.

W drugim kwartale - od początku lipca do końca września - firma wypracowała stratę na poziomie 140 milionów dolarów, w porównaniu z 3 mln dol. zysków w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dowiedzieliśmy się też, że w tym okresie rozegrano ponad 155 mln meczów w FIFA 16 i strzelono ponad 85,5 mln goli w NHL 16, a najpopularniejszą postacią w Dragon Age: Inkwizycja jest człowiek-łotrzyk, z 18 procent.

Star Wars Battlefront debiutuje na PC, PS4 i Xbox One już 17 listopada (dwa dni później w Polsce). Gra jest sieciową strzelanką, pozbawioną klasycznej kampanii fabularnej. Nad tytułem pracuje studio DICE, odpowiedzialne za serię Battlefield czy Mirror's Edge.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami