PlayStation napędza wyniki Sony

Cztery miliony sprzedanych PS4 w ostatnim kwartale.

Sony wypracowało 278,2 mln dol. zysków w okresie od początku lipca do końca września tego roku, głównie dzięki wysokiej sprzedaży PlayStation 4 oraz komponentów do kamer cyfrowych.

1
Prezes Kaz Hirai ma powody do zadowolenia

W analogicznym okresie poprzedniego roku korporacja zakończyła kwartał sporą stratą. Teraz jest już jednak dużo lepiej, a dział „Gier i Usług Sieciowych” poinformował o sprzedaży (do sklepów) kolejnych 4 milionów PlayStation 4, więc łączny wynik od listopada 2013 roku wynosi już niemal 30 mln egzemplarzy - i to przed obniżką ceny.

Dla porównania: PS2 w takim samym okresie czasu to 24,99 mln sztuk, PlayStation 3 - 16,6 mln, a Xbox 360 - 13,4 mln. Microsoft nie podaje wyników dla Xbox One. Na czele historycznej stawki jest jednak Nintendo i Wii, z imponującym wynikiem 34,55 mln.

„Gry i Usługi Sieciowe” zanotowały sprzedaż większą o 16,5 procent w porównaniu z drugim kwartałem fiskalnym ubiegłego roku, zarabiając ok. 200 mln dolarów. Jedyną „rysą” jest słabnąca sprzedaż PlayStation 3.

Sony zdecydowało sie także podnieść prognozy dla PlayStation 4 i spodziewa się, że do końca roku fiskalnego sprzeda 17,5 mln konsol. W całym ubiegłym roku było to 14,8 mln.

Tymczasem cała korporacja donosi o zyskach już czwarty kwartał z rzędu - co po latach strat jest na pewno dobrą informacją dla inwestorów. Od początku roku akcje firmy podrożały o 40 procent na giełdzie w Tokio.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami