Halo 5: Guardians - Misja 5: Bez potwierdzenia, Misja 6: Ewakuacja

Drużyna Ozyrys tropi Niebieskich głęboko pod powierzchnią Meridian.

Misja 5: Bez potwierdzenia

Zespół Ozyrys kontynuuje pościg za Niebieskimi. Idź prosto po stopniach w górę stacji, po drodze eliminując przeciwników.

Pościg za Niebieskimi

Przeskanuj opuszczony statek, którym przylecieli Niebiescy oraz panel w środku. Nieopodal leży również snajperka, jeżeli gustujesz w dalekodystansowych eliminacjach.

Po wyjściu z pokładu statku przejdź przez przejście na lewo od schodów. Zabij obcych czających się w następnym pomieszczeniu. Jest tam również małe pomieszczenie, do którego wejście jest zablokowane i wymaga szarży. W środku czeka nagranie do zebrania oraz działko kinetyczne.

Po walce powinny otworzyć się kolejne drzwi. Idź prosto odpierając kolejnych wrogów. Będą pojawiać się kolejni Prometeanie, łącznie z wytrzymałymi Skoczkami, więc przygotuj ciężką broń.

Idź prosto po metalowej ścieżce, dookoła której burzy się lawa. Na końcu zeskocz przez dziurę na środku, po czym kieruj się prosto do okrągłej platformy. Zjedź platformą na niższy poziom. Po tym uruchomi się przerywnik filmowy, a następnie walka z bossem.

Odwieczny Dozorca

To pierwsza z kilku potyczek z Dozorcą . Ten boss dzierży wielki miecz - unikaj kontaktu bezpośredniego, bo jednym ciosem powali Cię na ziemię. Raz po raz Dozorca zadaje cios pięścią w podłogę, który również najlepiej unikać. Rozkaż drużynie by bez przerwy ostrzeliwała kolosa. Wykorzystaj to jako okazję to zajścia go od tyłu; najwięcej obrażeń zadasz strzelając mu w plecy. Dozorca kilka razy rozpadnie się i złoży ponownie, by ostatecznie spłonąć i zniknąć na dobre.

Po pokonaniu Dozorcy przejdź przez otwarte drzwi, by zainicjować emocjonujący przerywnik filmowy kończący misję.

Misja 6: Ewakuacja

Szybcy i wściekli

Wydarzenia pod koniec poprzedniej misji zmuszają bohaterów do ucieczki ze stacji Meridian. Po filmiku pojawiasz się z zespołem na powierzchni planet. Nie zwlekaj, wskakuj do Mangusty lub Guźdźca i wracaj z powrotem do windy orbitalnej.

Musisz wyeliminować zagrożenie na posterunku, by Gubernator Sloan otworzył przejazd. Na końcu drogi czeka na was winda. Aktywuj platformę panelem i przygotuj się do walki. Od teraz nie masz co liczyć na wsparcie Sloana.

Całą podróż windą Prometeanie “umilą” nam ciągłymi atakami. Musisz ich eliminować by winda wzbijała się w górę. Kolejna fala przeciwników pojawi się razem z sygnałem ratunkowym na twojej częstotliwości. Broń cywilów i eliminuj kolejnych wrogów.

Ostatnia fala będzie pełna uprzykrzających życie Skoczków. Po ustrzeleniu wszystkich winda zaliczy poważną awarię. Metalowa puszka nie pojedzie już wyżej. Przeskanuj windę i wyjdź na zewnętrzną platformę.

Wspinaj się po ruinach dookoła windy orbitalnej. W miarę wspinania się pojawią się ataki latających przeciwników. Uważaj zarówno na nich jak i biegających dookoła Prometean. Przeskanuj obszar - w kilku miejscach znajdują się ciężkie bronie, które znacznie ułatwią walkę o przetrwanie.

Na samej górze znajdziesz Pelikana. Dojście do niego aktywuje końcowy filmik w tej misji.

Następnie: Halo 5: Guardians - Misja 7: Ponowne spotkanie.

Powrót do spisu treści: Halo 5: Guardians - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami