Twórca Dragon's Lair chce stworzyć film animowany na bazie gry

Ruszył Kickstarter.

Legendarny animator i współtwórca gry Dragon's Lair - Don Bluth - rozpoczął razem ze swoim długoletnim współpracownikiem - Garym Goldmanen - zbiórkę na Kickstarterze, celem wyprodukowania filmu animowanego na bazie tej produkcji.

1
Dragon's Lair

Dragon's Lair to klasyk - zadebiutował w 1983 roku w salonach do gier i doczekał się kilkudziesięciu konwersji. W swoim czasie był to projekt rewolucyjny, interaktywna opowieść fantasy z animacją jednego z artystów współpracujących z firmą Disney.

Jednak Bluth informuje na Kickstarterze, że produkcja pełnometrażowego filmu z ręcznie rysowaną oprawą w takim stylu to wydatek rzędu 55 - 240 milionów dolarów, nie licząc kosztów promocji.

Dlatego też zasłużony animator planuje pozyskać „tylko” 550 tysięcy dolarów, które przeznaczy na przygotowanie 10-minutowej prezentacji, służącej do przekonania potencjalnych inwestorów.

Ewentualny film miałby kosztować 70 milionów dolarów i stanowiłby prequel wydarzeń z gry.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami