Zapomniana odsłona serii Dizzy opublikowana za darmo

Po 22 latach.

Bracia Andrew i Phillip Oliver ujawnili, że odnaleźli w swoich archiwach zapomnianą odsłonę platformowej serii Dizzy. Produkcja została już opublikowana w sieci.

Dizzy_5
Zagramy też jako Daisy

Grę Wonderland Dizzy, którą przez 22 lata uważano za zaginioną, sprawdzić można z poziomu przeglądarki internetowej. Po raz pierwszy wcielimy się nie tylko w tytułowego bohatera, ale także w jego dziewczyną - Daisy.

Na produkcję natknięto się przypadkiem, pięć miesięcy temu. Bracia znaleźli mapę przygotowaną dla tytułu, lecz nie mogli sobie przypomnieć, czy kiedykolwiek wydali grę. Philip zabrał się więc za poszukiwania na poddaszu, gdzie wśród rupieci znalazł dyskietkę z kodem źródłowym i grafiką.

Całość trzeba było jeszcze zamienić w gotowy plik wykonawczy, a zadania podjął się fan serii - Łukasz Kur. Polak poprawił też kilka błędów i dodał nowy tryb rozgrywki, zapewniający nieograniczoną liczbę żyć (oryginał ma wyśrubowany poziom trudności).

- W okresie od 1985 do 1993 roku wyprodukowaliśmy 50 gier - wyjaśnia przyczyny zagubienia dyskietki Phillip. - I to nie licząc różnych platform, a średnio dwie czy trzy wersje tworzyliśmy sami. Daje to więc ponad sto edycji programowanych przez nas. Nietrudno zapomnieć jednej czy dwóch!

Problemem był również fakt, że Wonderland Dizzy miało ukazać się w sklepach jako pełnoprawna produkcja, zanim Codemasters zmieniło plany - co wywołało konflikt na linii producent-wydawca.

Teraz problem jest już zażegnany, a bracia Oliver uzgodnili z Codemasters, że będą mogli wydać nowe odsłony serii w przyszłości, w zamian za co Codemasters otrzymało prawa do publikowania starszych części cyklu na urządzeniach mobilnych.

Jak przyznaje Phillip, szanse na całkiem nową produkcję są jednak małe, a deweloperzy koncentrują się teraz na darmowym SkySaga: Infinite Isles.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami