Uncharted 2: Pośród Złodziei - Poradnik, Solucja

Opis przejścia misji oraz wszystkie znajdźki w grze.

Witamy w poradniku i solucji do drugiej części serii Uncharted, o podtytule Pośród Złodziei (ang. Among Thieves). Nathan Drake, główny bohater gry, zabiera nas w szereg niesamowitych miejsc. Czy to Borneo, dżungla, tajemnicze ruiny wymarłej cywilizacji, możemy liczyć na wartką akcję, niesamowitą przygodę i wiele niezapomnianych chwil.

Seria Uncharted to trzecioosobowa przygodowa gra akcji z elementami platformówki oraz skradanki. Podczas zabawy sterujemy poczynaniami Nathana, a okazjonalnie wspierać nas będzie trójka jego przyjaciół - Sully, Elena oraz Chloe.

W niniejszym poradniku znajdziecie kompletny opis przejścia kampanii fabularnej gry oraz wskazówki, gdzie znajdują się wszystkie poukrywane sekrety. Nie zabrakło też garści porad na dobry początek zabawy.

Pośród złodziei jest częścią Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PlayStation 4. Jeśli szukasz pomocy do pierwszej odsłony, zerknij na nasz poradnik do Uncharted 1: Fortuna Drake'a, a jeśli masz problemy w trzeciej częśći, zerknij na poradnik do Uncharted 3. Jeżeli natomiast szukasz solucji do Kresu Złodzieja, sprawdź: Uncharted 4 - poradnik i solucja - kompleksowy przewodnik do czwartej części serii.

Opis przejścia

Przygodę rozpoczynamy od katastrofy kolejowej w Tybecie, by wkrótce przenieść się na gorące Bornego - to tutaj główny bohater, wraz z dziennikarką, ruszają tropem skarbu opisanego przez Marco Polo. Moc atrakcji czeka na graczy.

Sekrety i znajdźki

Tradycyjnie seria Uncharted oferuje poszukiwanie skarbów. Nathan w trakcie swojej przygody może natknąć się na bardzo wyjątkowe przedmioty - a może by tak zebrać je wszystkie?

Porady na początek

  • Gdy wróg chce rzucić granat i go wtedy postrzelisz, upadnie on pod jego nogi zabijając jego i żołnierzy wokół.
  • W drugiej części gry rozbudowano element skradania się. Korzystaj z niego tak często, jak tylko się da. Najczęściej wystarczy przycupnąć za skrzynią, o którą opiera się przeciwnik i wtedy wcisnąć (□). Drake momentalnie ogłuszy człowieka.
  • Poza skradaniem, większy nacisk położono na walkę wręcz. Jest ona prosta i sprowadza się do wciskania (□), a w przypadku kontry (∆).
  • Jeśli podczas rozgrywki wspierać cię będzie inna postać, nie przejmuj się jej losem - są nieśmiertelni. Niewiele ci pomogą samym strzelaniem, ale skupią uwagę wroga na sobie. Staraj się wtedy przejść na drugą stronę lokacji by zajść wroga z boku lub od tyłu.
  • W grze znajduje się mnóstwo elementów zręcznościowych, polegających na odnajdywaniu ukrytych przejść i skorzystaniu z nich w odpowiednim momencie. Zawsze rozglądaj się za elementami w kolorach białym lub jasnoszarym.
  • Najskuteczniejszą bronią okazuje się pistolet. Strzelba przydaje się tylko w końcowych etapach gry, gdy atakują nas stwory w ciasnych korytarzach. Świetnym rozwiązaniem okazuje się posiadanie kałasznikowa. Pamiętaj także by uzupełniać zapasy amunicji zbierając ją z poległych wrogów.
  • Nate nie posiada paska zdrowia, ale sporo kul potrafi przyjąć „na klatę” i wciąż dalej biegać. Niemniej staraj się jak najczęściej wykorzystywać elementy otoczenia, by się nimi osłonić (wciskaj ○).
  • Rozglądaj się za skarbami, najczęściej poukrywane są w rogach danej lokacji. Pomoc znajdziesz w naszym poradniku.

Sterowanie

Jeśli chodzi o poruszanie się postacią i walkę, sterowanie jest zasadniczo nieskomplikowane. Zerknij na poniższy schemat. Pamiętaj, że możesz go także odnaleźć w menu głównym gry.

uncharted2000

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami