Ujawniono kolejne tryby rozgrywki w Star Wars Battlefront

Bohaterowie i misje szkoleniowe.

Twórcy sieciowej strzelanki Star Wars Battlefront ujawnili trzy kolejne tryby rozgrywki. Dwa koncentrują się na pojedynkach postaci specjalnych, ostatni przeznaczony jest do szkolenia.

Battlefront 1

„Bitwy” to klasyczne starcia rebeliantów z siłami Imperium, w których można walczyć przeciwko zespołowi kierowanemu przez sztuczną inteligencję lub przeciw innemu graczowi.

W tym drugim przypadku możliwa jest zarówno rozgrywka jeden na jednego, jak i jeden na jednego z towarzyszeniem zespołów kierowanych przez SI. Celem jest gromadzenie punktów - żetonów - pozostawianych przez pokonanych wrogów.

„Bitwy bohaterów” wyglądają podobnie, ale gracze wcielają się w bohaterów lub złoczyńców. Za ich zabicie przyznawanych jest więcej punktów.

„Bohaterowie i złoczyńcy” to tryb z krótkimi rundami, w których pojedynki toczą ze sobą słynne postacie z uniwersum Star Wars. Mecze podzielone są na rundy, w których trzech losowo wybranych graczy z każdego zespołu wciela się w bohaterów i złoczyńców z obu stron konfliktu.

Reszta zespołu wciela się w zwykłych żołnierzy rebelii lub Imperium - łącznie sześciu graczy po każdej ze stron. Gdy heros zostanie pokonany, kontrolująca go osoba odradza się jako zwykły żołnierz.

Ostatni „tryb” to Misje szkoleniowe: pięć różnych scenariuszów szkoleniowych oraz samouczek „Droidy sondy”.

Gracze dowiedzą się, jak korzystać z blasterów, gwiezdnych kart i jak niszczyć imperialny sprzęt bojowy. W misji szkoleniowej „Kanion żebraka” latamy myśliwcami TIE i X-wing. „Inwazja” rozgrywa się na lodowej planecie Hoth, ze śnieżnym ścigaczem w roli głównej.

Jako żołnierze Imperium zapoznamy się z maszynami kroczącymi AT-ST w misji „Przełamanie”. Jest też misja „Ciemna Strona”, gdzie jako Darth Vader za pomocą miecza świetlnego i Mocy atakujemy rebeliancką bazę na Hoth.

Wszystkie misje szkoleniowe można wykonywać ze znajomym przez sieć lub w trybie kooperacji na podzielonym ekranie.

Star Wars Battlefront debiutuje 19 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Battlefront 2

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami