Metal Gear Solid 5 - Misja 42: [Extreme] Metallic Archaea - Walka z oddziałem Skulls i kukłami zombie

Opis przejścia The Phantom Pain: jeszcze raz walczymy z oddziałem Skulls na lotnisku i ratujemy Code Talkera. 

Uwaga! Aby odblokować to zadanie, musisz zaliczyć misję fabularną 41: Proxy War Without End. Samo w sobie nie rozwija ono fabuły.

Zadanie stanowi alternatywną wersję misji fabularnej 29: Metallic Archaea. Różnica polega na tym, że nie będziesz miał dostępu do czapki-kurczaka, a tryb skupienia, spowalniający czas w chwili rozpoznania, został wyłączony. Poza oddziałem Skulls i bezmyślnymi zombiakami, na lotnisku Nova Braga pojawią się także zwykli żołnierze - poziom trudności jest więc nieznacznie wyższy.

Twój cel jest dokładnie taki sam, jak poprzednio - musisz pokonać oddział Skulls, a następnie uratować starego mędrca [Mapa: 1]. Zdecydowanie najprostszym sposobem realizacji tych założeń jest skorzystanie z pomocy Quiet - dziewczyna jest w stanie samodzielnie zlikwidować wszystkich wrogów. Jeśli nie chcesz na niej polegać, powinieneś wziąć ze sobą dużo ciężkiego sprzętu - wliczając w to wyrzutnię rakiet oraz granatnik. Dzięki takiemu wyposażeniu masz szansę stawić opór przeciwnikom i wyjść cało z batalii.

Mapa062

Możesz także pobrać mapę na dysk lub otworzyć ją w nowym oknie.

Cele misji:

  • Pokonaj oddział Skulls;
  • Uratuj starego mędrca [Code Talker];

Opcjonalne cele misji:

  • Wykonaj misję unikając pochwycenia przez żołnierza-kukłę;
  • Porwij oddział Skulls.

Pokonaj oddział Skulls

Natychmiast po rozpoczęciu misji zostaniesz zauważony i ostrzelany przez przeciwników otaczających helikopter - nie licz na to, że uda ci się przed nimi ukryć. W sumie musisz poradzić sobie z czterema żołnierzami Skulls, kilkoma bezmyślnymi zombie oraz paroma zwykłymi wojakami. Tylko nieumarli komandosi stanowią realne zagrożenie - pozostałe postaci możesz w zasadzie zignorować. Jeśli wziąłeś ze sobą wyrzutnię rakiet, skorzystaj z niej już na samym początku misji - łatwo zranisz wszystkich przeciwników otaczających helikopter.

296

Żołnierze Skulls dysponują kilkoma irytującymi umiejętnościami - przede wszystkim potrafią teleportować się na krótkie odległości, przez co łatwo unikają pocisków i zachodzą bohatera od tyłu. Są także niezwykle groźni w walce wręcz, dlatego powinieneś nieustannie pozostawać w ruchu. Ponadto w chwili dużego zagrożenia mogą przywoływać specjalne zbroje, znacznie zwiększające ich odporność na wszystkie obrażenia. Ponieważ dysponują ograniczoną ilością amunicji, po pewnym czasie będą tylko biegać za Big Bossem z maczetami, od czasu do czasu rzucając w niego wielkimi głazami. Przed nadlatującymi kamulcami można obronić się kucając za osłonami lub biegając po całej planszy.

297

Jeśli wziąłeś na misję Quiet, dziewczyna bez problemu poradzi sobie z wrogami - zarówno używając ostrej amunicji, jak i pocisków usypiających. Postaraj się unikać wrogów i czekaj, aż zagrożenie zostanie wyeliminowane - wystarczy, że będziesz biegał między budynkami.

Jeśli postanowiłeś zignorować Quiet, unikaj otwartej przestrzeni i ostrzeliwuj wrogów z wyrzutni rakiet oraz granatnika. Z pewnością szybko zabraknie ci amunicji, dlatego co jakiś czas zarządzaj kolejne zrzuty z zaopatrzeniem.

Uratuj starego mędrca [Code Talker]

Kiedy poradzisz sobie ze wszystkimi żołnierzami Skulls, podejdź do starca i zanieś go do helikoptera ratunkowego. W tym momencie misja dobiegnie końca.

298

Opcjonalnie: Wykonaj misję unikając pochwycenia przez żołnierza-kukłę

Na terenie lotniska szwenda się kilka bezmyślnych zombiaków - nie stanowią jednak większego zagrożenia, ponieważ walczą wręcz i są bardzo nieruchawe. Postaraj się je omijać, a z łatwością zrealizujesz ten cel opcjonalny.

299

Opcjonalnie: Porwij oddział Skulls

Istnieją dwa sposoby zaliczenia tego celu opcjonalnego: możesz założyć specjalny strój wojskowy - Parasite - lub wyposażyć Big Bossa w urządzenie Fulton z ulepszeniem Wormhole. Obie metody są równie dobre.

300

Żołnierze Skulls są nieśmiertelni, dlatego możesz porwać ich niezależnie od tego, czy użyłeś ostrej, czy usypiającej amunicji. Po wyeliminowaniu przeciwników podbiegnij do nich i podepnij ich do urządzenia Fulton - wystarczy, że porwiesz jednego wroga, a cel zostanie zrealizowany. Uważaj jednak, ponieważ ciała szybko znikają!

Następnie: Metal Gear Solid 5 - Misja 43: Shining Lights, Even in Death - Eliminacja wszystkich zarażonych w Mother Base

Powrót do spisu treści: Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - Poradnik, Solucja - opis przejścia, wszystkie misje i sekrety

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami