Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Sezamie, otwórz się: Kasiarz

Rozpoczyna się gra Vabank.

Misję tą rozpoczniesz automatycznie w trakcie wykonywania zadania głównego Sezamie, otwórz się, po naradzie z tajemniczym nieznajomym w piwnicy w chacie u zielarza (mapa #1). Dowiesz się, że aby włamać się do skarbca, ktoś musi otworzyć drzwi.

Sugerowany poziom doświadczenia: 34

m005

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Nieznajomy powie ci o dwóch kandydatach, którzy w przeszłości z powodzeniem zajmowali się złodziejskim fachem. Jednym z nim jest Quinto przebywający obecnie w obozie najemników (mapa #2). Druga osoba, to Casimir, który jednak postanowił zerwać z przeszłością i obecnie mieszka z rodziną w swoim domu na północy (mapa #3).

Zdecyduj, którą z osób chcesz zwerbować. Poniżej opisy dotarcia do każdej z nich.

Quinto (mapa #2) - został pojmany przez najemników, którzy otrzymają za niego nagrodę u pewnych bankierów. Udaj się do obozu i porozmawiaj z więźniem. Po chwili podejdzie komendant, z którym zacznij dialog. Będziesz mógł uwolnić Quinto na kilka sposobów: grając w gwinta, płacąc 200 koron (lub targując się do około 170 koron) albo rozpoczynając walkę na pięści (w przypadku przegranej będziesz musiał zapłacić za więźnia 400 koron).

013

Casimir (mapa #3) - skieruj się do wioski, w której mieszka Casimir. Na miejscu okaże się, że żona zostawiła twojego przyszłego wspólnika, przez co ten chce się wysadzić w powietrze razem z domem (obrazek powyżej). Do zejścia na dół możesz przekonać go na kilka sposobów - korzystając ze znaku Aksij (zejdzie od razu), wyzywając od tchórza (czeka cię z nim walka, w której możesz korzystać z miecza i znaków) lub proponując mu pracę. Nie wybieraj tylko słów o współczuciu (opcja pierwsza) albo żeby wziął sobie inną kobietę, ponieważ krasnolud wysadzi się w powietrze. Postąpi tak również wtedy, gdy uda ci się go przekonać, aby zszedł na dół, a potem odmówisz mu wzięcia udziału w napadzie.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się już na jednego z pomocników, to automatycznie zablokujesz tym samym dostęp do drugiego. Quinto specjalizuje się w cichym otwieraniu zamków, natomiast Casimir woli wysadzać rzeczy w powietrze. Po dokonaniu wyboru powiedz nowemu pomocnikowi, aby udał się do zielarza. W ten sposób zakończysz tę misję.

Następna strona: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Włamywacz

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - Poradnik do dodatku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami