Niezależna gra przygodowa Firewatch ukaże się w lutym

Na PC i PlayStation 4.

Niezależna gra przygodowa Firewatch ukaże się 9 lutym przyszłego roku - poinformowało studio Campo Santo.

1
Nie wieżę!

Platformy docelowe to PC (Windows, Mac, Linux) oraz PlayStation 4.

„Obecnie szlifujemy, optymalizujemy, piszemy i tworzymy ostatnie elementy gry, ale nie możemy się już doczekać, by zaoferować ją graczom” - napisano na oficjalnym blogu. „Naszym celem jest jednoczesna światowa premiera!”

Bohaterem gry jest obserwator Henry, ostrzegający przed pożarami lasów w stanie Wyoming. Mężczyzna szuka izolacji i odosobnienia po pewnych życiowych problemach.

Za pomocą radia kontaktuje się jedynie ze swoją przełożoną imieniem Delilah. Najważniejszym elementem Firewatch ma być fabuła, a gracze skupią się na wyjaśnianiu pewnych zjawisk w okolicy, związanych z tajemniczym nieznajomym.

Współzałożycielem studia Campo Santo jest dyrektor kreatywny i projektant z Telltale Games - Jake Rodkina. Trzon zespołu stanowią też Sean Vanaman - były scenarzysta The Walking Dead - oraz Nels Anderson, który był producentem Mark of the Ninja w Klei Entertainment.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami