FIFA 16 - Centrala i trening piłkarzy

Zobacz, jak trenować piłkarzy i być na bieżąco w karierze.

Centrala to menu kariery menadżera, gdzie rozpoczniesz wszelkie działania na samym początku zabawy, sprawdzisz bieżące informacje, pozycje w tabelach oraz zaplanujesz trening. Poniżej przedstawiamy obrazek typowego okna centrali wraz z wytłumaczeniem każdego elementu.

1

1. To okno jest pięciodniowym skrótem kalendarza, którego użytkowanie posuwa rozgrywkę do przodu. Zauważysz tam podgląd najbliższych wydarzeń lub meczów.

2. Tutaj możesz sprawdzić najnowsze wieści dotyczące twojego klubu, zawodników, ligi lub najważniejszych wydarzeń ze światowej piłki. W dużej mierze są to mało przydatne informacje, ale warto od czasu do czasu zajrzeć tu, zwłaszcza w przypadku plotek transferowych. W ten sposób możesz poznać piłkarzy, o których mówi się nieco głośniej i są warci zainteresowania.

3. Trening piłkarzy to jeden z największych i najbardziej przydatnych elementów zaimplementowanych w nowej Fifie, jeżeli mówimy o karierze menadżera. Pozwala on na rzeczywisty i dużo szybszy rozwój wybranych piłkarzy, niż w przypadku poprzednich części serii, gdzie podwyższanie statystyk miało miejsce tylko i wyłącznie po ukończonych meczach.

Tym razem twórcy gry dali nam nieco więcej do dyspozycji. Co tydzień możemy trenować pięciu wybranych piłkarzy z każdej dostępnej pozycji, grając nimi w znane gry treningowe. Polegają one na rozgrywaniu konkretnych zagrań, strzałów, podań, obrony, dryblingu i wielu, wielu więcej. Przeczytasz o nich w stosownym rozdziale poradnika.

Gdy wybierzesz opcję trening, twoim oczom ukaże się okno z pięcioma miejscami, do których możesz przypisać zawodników posiadanych w klubie.

2
Okno treningu, w którym rozwiniesz umiejętności wybranych piłkarzy w danych specjalnościach

Dodając ćwiczenie wybierasz piłkarza z sekcji obrony, pomocy, ataku lub bramkarza, a następnie podejmujesz decyzję o wyborze rodzaju ćwiczenia. Są podzielone na trzy poziomy: łatwy, średni i trudny. Im trudniejszy poziom, tym więcej punktów rozwoju jest do wygrania.

Każde ćwiczenie możesz rozegrać sam, gdzie w przypadku niepowodzenia możesz powtórzyć je dwa razy. Nawet pomimo porażki część punktów wyląduje na koncie twojego piłkarza, dzięki czemu stanie się lepszym zawodnikiem w wybranym aspekcie.

Jeżeli rozgrywanie gierek treningowych cię nudzi, ale chciałbyś je wykorzystać do rozwoju, istnieje możliwość ich zasymulowania, pod warunkiem ich wcześniejszego zaplanowania. W takim przypadku oszczędzasz czas i skupiasz się na najważniejszym aspekcie, czyli rozgrywaniu meczy, ale otrzymujesz nieco mniejszą ilość punktów, zwłaszcza w porównaniu do maksymalnej ich puli.

Symulowanie treningów jest opłacalne w przypadku piłkarzy na naprawdę wysokim poziomie, ale w przypadku zawodników młodych, często wykrytych przez łowców talentów, warto poświęcić im dłuższą chwilę i wziąć sprawy w swoje ręce.

Wybierając zawodnika i rodzaj ćwiczenia na ekranie wyświetli ci się informacja o rodzaju treningu wraz z krótkimi wskazówkami oraz cechy, na które trening będzie miał wpływ. Dzięki tym informacjom możesz mieć absolutny wpływ na rozwój mniej rozwiniętych cech piłkarzy lub szlifowanie tych najważniejszych. Decyzja należy do ciebie.

4. Kolejne okno, gdzie dowiesz się o wielu ciekawostkach i nowościach ze świata piłki nożnej.

5. Tutaj masz podgląd na sytuacje w tabelach każdej dostępnej ligi. Na pierwszym miejscu jest przedstawiona grupa rozgrywkowa, w której bierzesz udział, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podejrzał wszelkie inne.

Następnie: FIFA 16 - Zespół i zarządzanie drużyną

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami