Przedstawiciel Microsoftu potwierdził na Twitterze, że wszyscy użytkownicy Xbox One będą mogli „wkrótce” zmienić obłożenie przycisków na padach.

1
Ładny pad. Za ponad 550 zł.

Oznacza to, że stosowna modyfikacja pozwoli przekazać konsoli, że wciskając na przykład prawy analog chcemy w rzeczywistości aktywować funkcję umieszczoną pod przyciskiem A.

Obecnie opcja taka zarezerwowana jest dla kontrolerów w wersji Elite, wycenionych w USA na skromne 150 dolarów (ok. 565 zł).

Zmiana obłożenia przycisków jest standardem w przypadku PlayStation 4 i kontrolera DualShock 4.

Opcja „trafi wkrótce na wszystkie kontrolery” - napisał wczoraj Mike Ybarra z działu Xbox w Microsofcie, odpowiadając na jedno z pytań na Twitterze.

Inna funkcja, o którą często pytają posiadacze Xbox One, to możliwość włączenia muzyki w tle, podczas normalnego użytkowania systemu.

Szef działu Xbox - Phil Spencer - zapewnił, że takie rozwiązanie jest cały czas planowane, ale znajduje się niżej na „liście priorytetów”, umieszczone za ważniejszymi nowościami i poprawkami w oprogramowaniu.

„W tym przypadku chodzi o priorytety w pracach” - wyjaśnił menedżer ma Twitterze. „Podoba nam się ta funkcja i jest na liście spraw do zrobienia, ale nie na jej szczycie.”

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama