Oculus Rift będzie kosztował co najmniej 350 dolarów

Droga rzeczywistość.

Zestaw rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift będzie kosztował co najmniej 350 dolarów (ok. 1330 zł) - ujawnił założyciel firmy Oculus VR, Palmer Luckey.

Oculus Rift 2
Oculus Rift

Deweloper wypowiadał się podczas konferencji Oculus Connect, odpowiadając na pytanie o koszt na poziomie 350 dolarów, szacowany jakiś czas temu jako górne „widełki” cenowe.

- Mówiąc całkiem szczerze, to ogólnie kwota się zgadza... ale będzie wyższa - przyznał Luckey w rozmowie z serwisem Road to VR, zapowiadając absolutny brak kompromisów w kwestii jakości.

- Nie mogę obiecać, że będzie to 350 dolarów, ale myślę, że kupujący będą zadowoleni, ponieważ będzie to najlepszy zestaw VR na rynku - dodał.

Wygląda więc na to, że przed miłośnikami rzeczywistości wirtualnej spore wydatki. Oculus Rift potrzebuje przecież jeszcze PC, i to zdolnego do wyświetlenia obrazu w rozdzielczości 1080×1200 na oko, przy minimum 90 klatkach na sekundę.

Producenci komputerów deklarują, że są w stanie dostarczyć taki sprzęt w cenie poniżej 1000 dolarów (ok. 3800 zł), co wydaje się raczej mało prawdopodobne.

Valve może dzięki temu wysunąć się na prowadzenie w wyścigu VR. Firma współpracująca z HTC nie podała jeszcze ceny swojego urządzenia, ale jako jedyna zaoferuje w zestawie dedykowane kontrolery - w przypadku Oculusa trzeba je będzie dokupić osobno.

Oculus Rift
Oculus Rift

Krótka przerwa? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami