Activision ma prawa do wizerunku Tony'ego Hawka tylko do końca roku

Zagadka THPS 5 rozwiązana?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego Activision zdecydowało się wydać Tony Hawk's Pro Skater 5 pomimo tego, że gra jest pełna błędów i wyraźnie potrzebuje dopracowania.

Hawk
Wysokie loty?

Zagadkę po części wyjaśnić może wiadomość z 2002 roku, odkryta przez niezależnego dewelopera Dana Teasdale'a. Wszystko wskazuje na to, że Activision ma prawa do wizerunku Tony'ego Hawka tylko do końca tego roku.

Teasdale opublikował na Twitterze informację prasową, datowaną na 23 lipca 2002 roku.

„Firma przedłużyła udaną współpracę ze znanym na całym świecie skaterem w ramach wieloletniej umowy na gry wideo, wygasającej w 2015 roku” - napisano w komunikacie.

Taka sytuacja zdaje się sugerować, że Activision starało się raz jeszcze wykorzystać licencję, przed wygaśnięciem praw - stąd przyśpieszona premiera gry.

Możliwe, że w okresie od 2002 do 2015 roku obie strony zdołały przedłużyć umowę bez informowania o tym w podobnym komunikacie, ale jest to raczej mało prawdopodobne.

Najnowsza odsłona serii debiutuje w Europie w piątek, ale część graczy miała już okazję zagrać i udokumentować liczne niedoróbki. Nad Tony Hawk's Pro Skater 5 pracuje studio Robomodo, odpowiedzialne między innymi za Tony Hawk: Ride i Tony Hawk: Shred. W listopadzie ukażą się jeszcze wersje PlayStation 3 i X360.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami