Seria strzelanek Sniper Elite obchodzi 10 urodziny

Sprzedano 10 mln egzemplarzy.

Niezależne studio Rebellion Developments obchodzi 10 urodziny serii strzelanek Sniper Elite i zapewne całkiem przypadkowo informuje, że cykl ten sprzedał się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

Sniper Elite
Sniper Elite 3

Pierwszy tytuł debiutował 30 września 2005 roku, ukazując się na PC, PlayStation 2, pierwszym Xboksie oraz na Wii, wprowadzając realistyczną balistykę i charakterystyczne ujęcia strzałów w zwolnionym tempie.

Na kolejną odsłonę - Sniper Elite V2 - trzeba było poczekać aż siedem lat, do 2012 roku. Ostatnie lata to już intensywna eksploatacja serii, za sprawą Sniper Elite 3 oraz spin-offów z zombie w rolach głónych.

- Bez względu na to czy kupiliście wszystkie czy tylko jedną odsłonę, serdecznie dziękujemy za wsparcie niezależnego studia z Wielkiej Brytanii - komentuje Jason Kingsley, współzałożyciel i szef firmy, w specjalnym komunikacie wideo.

Aby uczcić okazję, na Steamie zorganizowano sporą przecenę. Poszczególne części serii oraz dodatki do nich można kupić w cenach niższych nawet o 80 procent.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami