FIFA 16 - Ultimate Team: Jak używać jednorazowych kart

Jak leczyć kontuzje, przedłużać kontrakty, poprawiać kondycję i zmieniać pozycję.

W tym dziale poradnika po raz kolejny umocnisz się w przekonaniu, że Ultimate Team bliżej jest do karcianki niż piłki nożnej. Leczenie kontuzji, przedłużanie kontraktów i wiele innych również odbywa się tutaj za pomocą specjalnych kart.

Zwróć uwagę na poniższy obrazek. Czarna strzałka wskazuje miejsce, gdzie oznaczona jest kontuzja danego zawodnika (na ekranie składu) lub jego skończony kontrakt. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przejedź nad daną kartę i naciśnij prawy analog pada.

fffff
Przykład oznaczenia kontuzji oraz informacja o rodzaju urazu

Kontuzje

W przeciwieństwie do klasycznych trybów gry Fifa, w Ultimate Team kontuzje nie leczą się same. Gdy już wiesz, co dokładnie dolega piłkarzowi, udaj się na Rynek Transferowy i skorzystaj z wyszukiwarki.

Wejdź tam w menu Jednorazowe i z pola Karta jednorazowa wybierz opcję Leczenie. Możesz także określić poziom karty. Kliknij wyszukaj, po czym przewijaj uzyskane wyniki, aż dotrzesz do pierwszej karty z poszukiwanym leczeniem danego urazu. Aby nie przepłacić za kartę, wciśnij przycisk porównania ceny i wybierz najtańszą.

Możesz oczywiście próbować licytacji, jeśli jest taka opcja i poczekać do końca aukcji lub skorzystać z opcji natychmiastowego kupna. Gdy już staniesz się posiadaczem karty, wróć do ekranu swojego składu, najedź kursorem na kontuzjowanego zawodnika i naciśnij przycisk Działania.

Wybierz opcję Użyj karty jednorazowej, a następnie z menu Leczenie (karta prawdopodobnie będzie się znajdować także w menu Sugerowane) wybierz kartę Leczenie kontuzji. W analogiczny sposób wyleczysz każdą kontuzję u jakiegokolwiek zawodnika.

Przedłużanie kontraktów

Korzystając z jednorazowych kart możesz także przedłużać kontrakty zawodnikom, z których nie możesz już korzystać. Zwróć uwagę, że większość kart przewiduje dłuższe kontrakty dla brązowych zawodników, a krótsze i najkrótsze dla srebrnych i złotych.

Trening piłkarzy

Jednorazowe karty mogą także posłużyć do trenowania piłkarzy. W ten sposób możesz podnieść takie statystyki, jak choćby drybling, atrybuty fizyczne, tempo czy też wszystkie cechy zbiorczo. Bramkarzy można wspomóc kartami refleksu, tempa, ustawiania się czy łapania. Po zakupie karty używamy ich dokładnie tak samo jak w przypadku leczenia.

Zmiana pozycji zawodnika

Karty pozwalają także na zmianę nominalnej pozycji zawodnika. Oczywiście nie możemy zrobić z napastnika bramkarza, ale już na przykład ze środkowego pomocnika możemy uczynić jego ofensywną odmianę. Nie zawsze jednak taka adaptacja przynosi poszukiwane skutki, dlatego nie wydawaj zbyt dużo pieniędzy na ten rodzaj ulepszeń.

Karty stylów

Do piłkarza ze stylem ogólnym możesz dopasować także kartę stylu lub zmienić reprezentowany styl na inny. Pamiętaj, aby stosować je zgodnie z zajmowanymi przez zawodników pozycjami. Przykładowo Kotwica, reprezentująca mocnego obrońcę, nie będzie nadawać się napastnikowi, któremu lepiej odpowie choćby Kończący.

Zmiana ligi menadżera

O ile nie można zmienić narodowości posiadanego menadżera, to jego przynależność do danej ligi przy pomocy jednorazowej karty już jak najbardziej. Po co właściwie to robić? Jest to potrzebne do perfekcyjnego zgrania zespołu. Jeżeli przykładowo cały skład to Anglicy, warto mieć menadżera z ligi angielskiej.

Jeżeli będzie reprezentować inną ligę i nie będzie narodowości angielskiej, możesz zapomnieć o stu procentach zgrania. Wartość, jaką możesz przy takim połączeniu osiągnąć, to maksymalnie 96. Dlatego warto pokusić się wówczas o zmianę ligi menadżera lub zakontraktowanie innego.

Następnie: FIFA 16 - Ultimate Team: Sezony

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami