FIFA 16 - Ultimate Team: Jak pozyskiwać zawodników w trybie FUT

Zobacz metody na zdobywanie piłkarzy oraz zasadę działania wyszukiwarki.

Pozyskiwanie kart piłkarzy odbywa się w dwojaki sposób. Możesz kupować paczki z zawodnikami za zarobione pieniądze, albo wyszukiwać w konkretny sposób pojedyncze karty na rynku transferowym. Obie metody mają swoje wady i zalety. W przypadku pierwszym, masz większą szansę na zdobycie cennej karty, która na rynku będzie miała relatywnie większą wartość. Niestety, wraz z losowością tego sposobu pozyskasz także karty mało użyteczne i będziesz musiał się ich pozbyć.

Druga metoda jest znacznie lepsza, gdyż operując wyszukiwarką na rynku transferowym możesz znaleźć piłkarza dokładnie takiego, jakiego potrzebujesz. Teraz objaśnimy zasadę działania rynku transferowego. Spójrz na poniższy obrazek, przedstawia on główne okno wyszukiwarki.

Główne okno wyszukiwarki zawodników

f1

1. W tym miejscu wyszukujesz wszelakich piłkarzy.

2. Tutaj znajdziesz karty jednorazowego użytku (kontrakty, leczenie urazów, poprawa kondycji, zmiana pozycji, karty treningowe, itp.)

3. Piłki, stroje, stadiony i herby klubów są do kupienia właśnie tutaj.

4. Tu możesz znaleźć pracowników klubowych, menadżerów, trenerów.

5. Jeżeli chcesz znaleźć konkretnego piłkarza i znasz jego nazwisko, po prostu wpisz je w te pole - to najszybsza metoda odnalezienia specyficznego zawodnika.

6. Tutaj możesz filtrować piłkarzy po ich poziomie - najsłabsi brązowi, lepsi srebrni, bardzo dobrzy złoci i specjalni, na przykład zawodnicy z drużyny tygodnia.

7. Jeżeli potrzebujesz zawodnika na konkretną pozycję, tutaj możesz użyć odpowiedniego filtra. Możesz ograniczyć wyniki do ogólnych miejsc na boisku (bramkarzy, obrońców, pomocników i napastników) lub do specyficznej pozycji, na przykład lewego skrzydłowego, defensywnego środkowego pomocnika czy cofniętego prawoskrzydłowego.

8. Tutaj możesz ograniczyć wyniki do konkretnego stylu piłkarza. Pamiętaj, że wybranie pozycji obrońcy i stylu snajpera raczej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Obrońca będzie prędzej gladiatorem, kotwicą czy strażnikiem. Zwracaj uwagę na obrazki reprezentujące daną pozycję.

9. W okienku ceny dopasujesz ceny minimalne i maksymalne, aby ograniczyć w ten sposób wyniki do tylko tych kart, na które aktualnie cię stać.

10. Tu ustalisz narodowość wybranego zawodnika, co ułatwi poszukiwanie piłkarzy dla lepszego zgrania zespołu.

11. Ogranicz wyniki wyszukiwania do jednej, konkretnej ligi.

12. Jeżeli potrzebujesz zawodnika z danej drużyny, najpierw wybierz odpowiednią ligę w poprzednim oknie, a następnie klub.

Kiedy ustalisz już wszystkie wytyczne i rozpoczniesz wyszukiwania, na twoim ekranie powinien wyświetlić się podobny obrazek:

Wyniki wyszukiwania piłkarzy

f2

1. Tutaj odnajdziesz cenę wywoławczą ustaloną przez sprzedającego. Nie kupisz tej karty za kwotę mniejszą, niż w tym polu.

2. Jeżeli karta jest licytowana już przez innego gracza, znajdziesz tu jego bieżącą ofertę.

3. Jeżeli zdecydujesz się na kupno bez udziału w licytacji, właśnie tę kwotę będziesz musiał uiścić za danego piłkarza.

4. Licznik czasu do zakończenia aukcji karty.

5. Ten przycisk jest tak naprawdę najważniejszy w całym oknie wyników wyszukiwania. Pokazuje on wszystkie aukcje z wybranym zawodnikiem, gdzie w szybki sposób możesz sprawdzić inne oferty. Powinieneś korzystać z tego przycisku za każdym razem, gdy jesteś zainteresowany danym piłkarzem. Unikniesz dzięki temu przepłacenia i ograniczysz do minimum wydatek.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z trybem FUT, wyszukiwanie zawodników może wydać się początkowo trudne, lecz jest to tylko pozór. Już po kilkukrotnym wyszukiwaniu odkryjesz, że to perfekcyjnie zaprojektowane narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko osiągniesz zamierzone cele w budowaniu składu, głównie jeśli chodzi o zgranie. Jest to bowiem najważniejszy element całej drużyny.

Następnie: FIFA 16 - Wszystko o FUT Draft

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami