FIFA 16 - Ultimate Team: Idealne zgranie w FUT

Jak budować skład, by miał perfekcyjne zgranie oraz dlaczego jest to ważne.

Budowanie idealnego składu w trybie Fifa Ultimate Team może się wydawać na pierwszy rzut oka bardzo proste. Można odnieść wrażenie, że wystarczy zdobyć upragnione karty, pasujące do obranego stylu, taktyki i innych piłkarzy. W teorii rzeczywiście tak jest.

Po spełnieniu tych warunków, twój zespół będzie działać jak dobrze naoliwiona machina. Jednak zanim się to stanie, czekają cię długie godziny poszukiwań kart zawodników, prób, eksperymentów i złości. O tym, że zgranie jest najbardziej istotne przekonasz się po pierwszym przegranym meczu czy turnieju.

Podstawowym błędem graczy na początku przygody z FUT jest przeświadczenie, że wystarczy ująć w składzie największe gwiazdy światowej piłki i mecze zaczną wygrywać się same. O ile istniałaby na to szansa w innym trybie, tak - niestety - nie w FUT. W praktyce okazuje się, że lepiej jest mieć na przykład dwóch pomocników o średniej punktowej 75, ale z zielonym połączeniem pomiędzy sobą, niż dwóch ze średnią powyżej 90, ale z połączeniem czerwonym, oznaczającym brak zgrania. W drugim przypadku komunikacja pomiędzy nimi będzie fatalna, przez co podania i wystawianie się na pozycję będą wykonywane znacznie gorzej.

Dobre zgranie drużyny

Jak zdobyć najlepsze zgranie zespołu, czyli dobre połączenia pomiędzy zawodnikami? Przede wszystkim sprawdź wszystkie formacje i wybierz nie tylko taką, która pasuje do twojego stylu gry, ale też która ma jak najmniej skomplikowanych połączeń pomiędzy piłkarzami - łatwiej wówczas będzie o dobre zgranie, gdyż powstanie w ten sposób mniej zależności.

Najlepsze zgranie pomiędzy piłkarzami osiągniesz, gdy dwóch zawodników będzie tej samej narodowości, będą grali w tym samym klubie lub tej samej lidze. Ostatni rodzaj połączenia jest co prawda najsłabszy z trzech możliwych, jednak lepiej mieć ostatecznie takie podobieństwo niż żadne.

Teoretycznie można pokusić się o zawodników tylko z jednego kraju, klubu lub ligi. Nie przyniesie to jednak najlepszych możliwych efektów. Łatwiej będzie rozbicie składu na co najmniej dwie części, gdzie na przykład połowa obrońców, pomocników i napastników będzie z tej samej ligi, a pozostali tej samej narodowości. Wówczas otrzymasz dużo większy wachlarz możliwości ustalenia składu i zwiększysz szanse na dojście do lepszych piłkarzy. Takie budowanie składu jest bardzo czasochłonne, ale sam zauważysz, że poświęcenie uwagi zgraniu bardzo szybko zaprocentuje.

fz
Dobre zgranie to niezwykle ważny aspekt FUT

Jeżeli zechcesz obsadzić lewą stronę boiska piłkarzami z niemieckiej Bundesligi, a prawą zawodnikami hiszpańskiej Primera Division, po środku będziesz potrzebował dobrego spoiwa, które połączy obie strony i da zgranie na dobrym poziomie. Dobre więc będzie znalezienie hiszpańskiego piłkarza grającego w niemieckiej lidze, na przykład środkowy pomocnik defensywny Xabi Alonso, na co dzień grający w Bayernie Monachium. A może połączyć lepiej komunikację między bramkarzem a obroną? Marc-André ter Stegen, Niemiec grający w hiszpańskiej FC Barcelonie będzie idealnym zawodnikiem dla podanego wyżej przykładu.

Pamiętaj też, że bardzo ważne dla zgrania na wysokim poziomie jest umieszczanie piłkarzy na ich wyuczonych pozycjach. To oczywiście możesz zmienić, posiadając odpowiednie do tego karty, jednak na początku lepiej jest wyszukiwać zawodników przeznaczonych do konkretnej pozycji.

Czy istnieje sztuka kompromisu, jeżeli nie posiadamy odpowiednich środków do uzyskania zgrania na poziomie 100? Wszystko zależy od twojego stylu gry. Jeżeli lubisz rozgrywanie piłki przez długi czas, mozolne układanie perfekcyjnej akcji, postaraj się o jak najlepsze połączenie pomiędzy wszystkimi pomocnikami. Jeżeli jednak wolisz szybkie kontry i parcie do przodu, postaraj się o dobre połączenie pomiędzy obroną, pomocą a napastnikami, choćby po jednej stronie lub po środku i właśnie tam - w miarę możliwości - przeprowadzaj większą ilość ataków.

FIFA Ultimate Team to planowanie, kombinacje i wyrzeczenia. Na szczęście piłkarze nie pasujący zgraniem do reszty zespołu po większej ilości rozegranych meczów mogą zyskać na komunikacji z innymi piłkarzami. Planując zespół od samego początku warto ustalić własną strategię działania - trzymanie się jednej narodowości, ligi lub inteligentne mieszanie wszystkich zawodników. Wszystko zależy od ciebie.

Następnie: FIFA 16 - Ultimate Team: Jak pozyskiwać zawodników w trybie FUT

Powrót do spisu treści: FIFA 16 - Poradnik, FUT, Kariera, Triki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami