Super Hot 2 kopiuje jednocześnie Minecrafta i polskie Superhot

Z transakcjami cyfrowymi.

Polska strzelanka Superhot jeszcze się nie ukazała, ale w dystrybucji cyfrowej w sklepie App Store pojawił się już „sequel” - Super Hot 2. Co więcej, w „kontynuacji” udało się nawet dodać elementy inspirowane Minecraftem.

3
Super Hot 2 ! - Block Pocket Build It Mini Lab Edition łączy Superhot z Minecraftem

Mamy oczywiście do czynienia z nieco bardziej wyrafinowanym klonem, jakich nie brakuje na rynku gier na urządzenia mobilne. Większość pozycji tego typu zapożycza rozgrywkę i grafikę z popularnych tytułów, by wprowadzić w błąd graczy.

Super Hot 2 lub - jak brzmi pełny tytuł - Super Hot 2 ! - Block Pocket Build It Mini Lab Edition kosztuje kilka euro i oferuje nawet transakcje cyfrowe. Za pomocą wirtualnego joystika poruszamy się na trójwymiarowych etapach, a czas zwalnia gdy stoimy w miejscu - na wzór polskiej produkcji.

Podobna jest także minimalistyczna oprawa, poza postaciami „inspirowanymi” Minecraftem i prostym systemem rzemiosła do tworzenia broni.

Za projekt odpowiada studio Level One Games z Węgier. Okazuje się, że Super Hot 2 to sequel wydanego w sierpniu Super Hot! - Pocket Builder Lava Sky Lab Pro Edition 2.

„Zazwyczaj pochlebia nam, gdy w jakiejś grze pojawia się mechanika z Superhot” - komentuje twórca „prawdziwej” gry, Tomasz Kaczmarczyk. „Taki system kontroli czasu sprawdza się świetnie w różnych tytułach i nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby trafił do innych gatunków.”

„Ale jest cienka granica pomiędzy grami wykorzystującymi mechanikę kontroli czasu w innowacyjny sposób (czego przykładem jest SUPERHOTline Miami), a produkcjami próbującymi zarobić na wprowadzaniu graczy w błąd i kopiowaniu popularnych tytułów.”

2
Prawie jak Max Payne

„Jest gdzieś pomiędzy klonem Minecrafta i Superhot” - ocenia Kaczmarek samo Super Hot 2. „Innowacji jest na tyle dużo, że pewnie by mi to nie przeszkadzało, ale celowe korzystanie z naszej nazwy to już co innego.”

„Muszę się nad tym zastanowić, ale pewnie poproszę autorów, by zaprzestali sugerować jakiś związek z Superhot.”

Level One Games ma na sumieniu także inne, równie kreatywne pomysły. Super Hot 2 reklamowane jest na forum Touch Arcade jako produkcja „od twórcy 1000000”.

„1000000” (jeden milion) odnosi się do kilku aplikacji węgierskiego studia, związanych z Minecraftem. Tymczasem „10000000” (dziesięć milionów) to już popularna i udana gra logiczna.

„A to cwaniaki!” - komentuje jej twórca, Luca Redwood. „Takiego czegoś jeszcze nie widziałem. Odniosłem sukces z 10 i You Must Build A Boat [inne gry autora - dop. red.] i niestety podobne problemy nie są rzadkością.”

„Nie uważamy, że to klon, ponieważ podobne są tylko opcja zwalniania czasy i nazwa” - komentuje przedstawiciel Level One Games. „Mamy całkiem inne poziomy, przeciwników, możliwość budowania broni. W zasadzie to mamy więcej wspólnego właśnie z Minecraftem, ponieważ jesteśmy fanami tej gry.”

Tymczasem prawdziwe Superhot znajduje się obecnie w fazie testów beta i nadal zapowiada się bardzo ciekawie.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami