Grand Theft Auto 5 pozwala wcielić się w Wielką Stopę

Prawie jak Chewbacca.

Uważny gracz odkrył nowy żart twórców Grand Theft Auto 5, umożliwiający granie jako Wielka Stopa, czyli mityczne zwierzę, żyjące rzekomo gdzieś w Górach Skalistych.

1
Chewbacca?

Użytkownicy serwisu Reddit dostrzegli, że ostatnia aktualizacja wprowadziła nowe osiągnięcie do zdobycia - Cryptozoologist. Otrzymujemy je po odblokowaniu wszystkich zwierząt do wbudowanego edytora filmów, jednak licznik zatrzymywał się na 21/22, co sugerowało jakąś tajemnicę.

Fan o pseudonimie „rkRusty” zabrał się za poszukiwania w wersji PC. Celem było zlokalizowanie wszystkich roślin peyote, umożliwiających halucynację i wcielenie się w zwierzęta, a tym samym odblokowanie ich do edytora. W skryptach gry znaleziono dodatkowo sugestie mówiące o tym, że konieczna jest odpowiednia pora dnia i pogoda.

Po „kilku” próbach, rkRusty odkrył, że należy grać w czwartek w godzinie 5:30-8:30, z pogodą ustawioną na mgłę (lub śnieg na konsolach). Na mapie pojawi się specjalny egzemplarz peyote, o koordynatach -1472.531, 4439.456, 18.862.

Wcześniej trzeba ukończyć kampanię, znaleźć wszystkie inne peyote i nie zabić Wielkiej Stopy w misji The Last One. Jak się okazuje, sympatyczny zwierzak może nawet usiąść za kierownicą i strzelać do policjantów.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami