Na PC sprzedano 30 procent egzemplarzy Wiedźmina 3

W okresie od premiery do końca czerwca.

Komputerowa wersja Wiedźmina 3 stanowi - „w dużym uproszczeniu” - 30 proc. egzemplarzy sprzedanych do końca czerwca, poinformowała Karolina Gnaś z CD Projekt na oficjalnym forum firmy.

Niedawno ogłoszono, że ogólna sprzedaż w tym samym okresie wyniosła 6 mln sztuk. Można więc obliczyć, że w przybliżeniu ok. 1,8 mln egzemplarzy to wersje na PC.

Podano także nowe szczegóły związane z dystrybucją cyfrową - sprzedaż gry w tej formie wynosiła ok. 25 procent, ale z tego właśnie źródła wpłynęła ponad połowa przychodów. Jest to oczywiście związane z brakiem kosztów dystrybucji pudełkowej.

„Wiedźmin 3 to piękna, szalenie bogata i bezkompromisowa gra. Możemy spędzić w tym świecie zarówno pięćdziesiąt, jak i ponad sto godzin. To bez wątpienia jedna z najwspanialszych gier wideo w moim życiu” - napisaliśmy w naszej recenzji.

Już niedługo, 13 października, zadebiutuje pierwsze fabularne rozszerzenie Dzikiego Gonu - dodatek Serca z Kamienia zabierze graczy do Oxenfurtu i okolic.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (23)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (23)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami