Star Fox Zero nadleci dopiero w przyszłym roku

Miyamoto przeprasza.

Nintendo zdecydowało się na opóźnienie zręcznościowego Star Fox Zero do pierwszego kwartału przyszłego roku. Produkcja zmierza wyłącznie na Nintendo Wii U.

1
Smutny Star Fox

Tytuł miał pierwotnie ukazać się już 20 listopada. Wydawca wyjaśnił decyzję za pomocą oświadczenia od producenta, Shigeru Miyamoto.

„W ubiegłym tygodniu podjąłem dużą decyzję” - napisał legendarny deweloper. „Pracowaliśmy nad Star Fox Zero na Wii U, zakładając premierę w tym roku. Uważamy, że czynimy postępy, ale potrzebujemy nieco więcej czasu, by dopracować niektóre elementy rozgrywki na dwóch ekranach, projekty poziomów czy ton przerywników filmowych.”

„Przepraszam osoby oczekujące na tytuł w tym okresie świątecznym.”

Nowa odsłona serii, zatytułowana Zero, nie jest to kontynuacją, ani też rebootem - stąd też podtytuł. Duży nacisk kładziony jest na wykorzystanie ekranu kontrolera. Podczas lotu kamera będzie umiejscowiona za myśliwcem. Do celowania wykorzystamy jednak ekran GamePada.

Powróci możliwość transformacji myśliwca w czołg, a także w pojazd kroczący - ten ostatni pomysł miał zostać wykorzystany w niewydanej nigdy grze Star Fox 2.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami