Nintendo wybrało nowego prezesa

Tatsumi Kimishima zastąpi Iwatę.

Nintendo ogłosiło, że Tatsumi Kimishima został nowym prezesem i przedstawicielem firmy, zastępując na tym stanowisku zmarłego dwa miesiące temu Satoru Iwatę.

Tatsumi Kimishima
Tatsumi Kimishima

W odróżnieniu od poprzedniego szefa korporacji, wywodzącego się z kręgów deweloperskich, Kimishima to menedżer „z krwi i kości”, zajmujący w swojej karierze wiele stanowisk w Nintendo.

Zaczynał jako osoba odpowiedzialna za finanse w The Pokemon Company, by następnie przewodzić Pokemon USA i Nintendo of America, gdzie w 2006 roku zastąpił go popularny Reggie Fils-Aime.

Kimishima był w Nintendo także menedżerem zarządzającym, zajmował się administracją oraz analizami i przewodził oddziałowi Human Resources. Firmę zna więc bardzo dobrze.

Nowy prezes wywodzi się właśnie z kręgów finansowych - przez 27 lat pracował w japońskim baku Sanwa, w placówkach na całym świecie.

Przed 65-letnim Kimishimą sporo wyzwań - kontynuacja ofensywy na urządzeniach mobilnych, a także poprawienie kondycji firmy w sferze konsolowej, związane już zapewne z premierą nowego urządzenia, czyli tajemniczego NX.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami