Konsola Xbox One otrzyma w listopadzie odświeżony interfejs

Oraz sporo innych zmian.

Microsoft opisał w szczegółach zawartość listopadowej aktualizacji oprogramowania Xbox One. W planach jest wprowadzenie wielu oczekiwanych funkcji, takich jak kompatybilność wsteczna i odświeżony intefejs.

Nowe ekrany menu mają pozwolić szybciej dostać się do interesujących aplikacji czy włączyć ostatnio uruchamiane gry. Łatwiejsze ma być także społecznościowe dzielenie się screenami czy klipami.

Zmodyfikowany panel Guide pozwoli zajrzeć do listy znajomych, sprawdzić ustawienia, powiadomienia czy wiadomości. Wszystko to bez wychodzenia z gry - zapewnia wydawca na oficjalnej stronie.

Funkcja kompatybilności wstecznej umożliwi włączenie tytułów z X360. Początkowo wsparcie otrzyma „ponad sto” produkcji, ale lista ma rozszerzać się w przyszłości.

Zmian doczeka się także sklep, gdzie Microsoft chce ułatwić wyszukiwanie interesującej zawartości. Poszerzane jest także wsparcie dla opcji OneGuide, integrującej konsolę z telewizorem.

Dokładna data premiery listopadowej łatki nie jest jeszcze znana, ale ma być to początek miesiąca. Dostęp do nowych opcji otrzymują już uczestnicy programu Xbox One Preview.

Xbox One

Krótka przerwa? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami