Zapowiedziano darmowe Pokemon Go na urządzenia mobilne

Złap je wszystkie?

Pokemon Go to kolejna produkcja mobilna od Nintendo. Darmowy tytuł ukaże się w przyszłym roku na sprzęcie Apple oraz na systemie Android.

Pokemon Go
Mamo, nie byłem w szkole, bo Charizard blokował drogę

Zadaniem graczy będzie oczywiście łapanie i trenowanie Pokemonów oraz rywalizacja z innymi trenerami. Minusem dla części osób może być fakt, że trzeba wyjść z domu - stworki znajdziemy w prawdziwym świecie.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

W planach jest nawet opcjonalne, dedykowane urządzenie Pokemon Go Plus. Ta zakładana na nadgarstek opaska będzie łączyć się z naszym telefonem przez Bluetooth. Poinformuje też za pomocą wibracji, jeśli podczas spaceru natrafimy na Pokemona.

Za prace odpowiada studio Niantic, które w przeszłości wyprodukowało podobną w założeniach produkcję Ingress, gdzie także duże znaczenie miały dane z GPS. Przy tworzeniu Pokemon Go Plus zaangażowano także Junichiego Masusa, producenta „standardowej” serii Pokemon w Game Freak.

To już druga - po Pokemon Shuffle - produkcja mobilna w świecie popularnych potworków. Nintendo planuje szerszą ofensywę w sferze mobilnej, w związku ze słabnącym zainteresowanim swoimi konsolami.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami