Mobilne centrum dowodzenia w zwiastunie XCOM 2

Nowe życie statku obcych.

Fabuła turowej strategii XCOM 2 zakłada, że to kosmici wygrali wojnę i okupują planetę. Gracz nie zamierza przestać walczyć, lecz nie może już liczyć na dobrze finansowaną bazę.

Avenger
Avenger w locie

Dlatego też nowym centrum dowodzenia w produkcji Firaxis będzie Avenger, czyli odpowiednio przebudowany statek transportowy przeciwnika.

W poszczególnych pomieszczeniach zajmiemy się badaniem nowych technologii, zarządzaniem i pozyskiwaniem surowców, rekrutowaniem i modyfikowaniem jednostek czy usprawnianiem broni.

Materiał wideo prezentuje też jeden z wątków fabuły. Dowódca - postać gracz - zostaje przebudzona ze śpiączki, a w naszej głowie znaleziono tajemnicze urządzenie. Wraz z postępami w opowieści poznamy jego prawdziwe przeznaczenie.

Pracowników bazy przydzielimy do różnych zadań wedle uznania. Rozbudowa statku ma być nieco mniej liniowa, ponieważ kolejność tworzenia kolejnych placówek badawczych ma zależeć od obecności różnych pozostałości po kosmitach.

W jednym z warsztatów gracze będą w stanie zlecić prace nad eksperymentalną amunicją lub bronią, ale nie poznają efektu prac przez ich zakończeniem.

XCOM 2 ukaże się w listopadzie na PC.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami