Kickstarter na rzecz RPG Mooncrest anulowany po tygodniu

Od byłych pracowników BioWare.

Przedstawiciele niezależnego studia KnightMayor - założonego przez byłych pracowników BioWare - zapowiedzieli w lipcu rozpoczęcie prac nad grą RPG - Mooncrest. Chcieli połączyć walkę w stylu serii Souls, zagadki przypominające klasyczne przygodówki i fabułę w stylu BioWare.

Mooncrest
Grafika koncepcyjna

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto zbiórkę na Kickstarterze, planując zebranie 400 tysięcy dolarów. Teraz kampania została jednak anulowana, ponieważ tempo wpłat było zbyt wolne - tylko 48 tys. od 1,4 tys. osób.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że nie mamy szans na osiągnięcie celu i czujemy, że zatrzymanie akcji to najlepsza decyzja” - napisano w oświadczeniu.

Historia Mooncrest miała opowiadać o paladynce imieniem Sera, która po wyruszeniu w podróż spotyka przebiegłą Pirotase - tak zaczynała się przygoda obydwu kobiet. Na miejsce akcji wybrano świat fantasy.

Założyciele KnightMayor to Rick Burton, James Henley, Brian Ledden oraz Jeff Visgaitis. Burton i Henley pracowali przy większości hitów BioWare z ostatnich lat. Ledden spędził najwięcej czasu przy Star Wars: The Old Republic.

Deweloperzy przyznają, że popełnili wiele błędów, przygotowując między innymi „słabą” prezentację wideo. Problemem była też niejasna komunikacja i brak materiałów z gry. Twórcy chcą się teraz lepiej przygotować i wrócić na Kickstarter - gdy tylko będą gotowi.

Mooncrest 2
Grafika koncepcyjna

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami