Mafia 3 - pierwszy trailer

Bohaterem czarnoskóry weteran wojny w Wietnamie. Powrót Vito.

Zgodnie z obietnicami, 2K Games opublikowało pierwszy zwiastun gry Mafia 3. Dowiedzieliśmy się także, że akcja toczy się w Nowym Orleanie, w latach 60. ubiegłego wieku.

Mafia 3
Po prawej nasz znajomy Vito

Głównym bohaterem jest Lincoln Clay, czarnoskóry weteran wojny w Wietnamie. Fabuła skoncentruje się na walce postaci z włoską mafią.

Po powrocie z wojny, Lincoln przyłącza się do rzezimieszków, którzy popadają jednak w konflikt z Włochami i potyczkę boleśnie przegrywają. Zamiast uciekać, postać formuje grupę czterech wyrzutków i postanawia założyć własną „rodzinę”.

Wygląda na to, że twórcy chcą zmierzyć się z dwoma ważnymi problemami ówczesnej Ameryki: niechęcią do prowadzonego konfliktu zbrojnego, a także rasizmem, zwłaszcza w południowych stanach kraju. Nie jest jednak jasne, jakie będzie ich znaczenie w grze.

Obecny na pokazie gry serwis Gamespot opisuje jedną z misji, w której Lincoln mógł podejść do wykonania zadania na kilka sposobów. Otwarty konflikt z miejscowym policjantem czy mafiosem może wywołać większą potyczkę, dlatego opcją jest także bardziej skryte podejście.

Po wyeliminowaniu celu w zadymionym barze, postać musiała jednak salwować się ucieczką pod ogniem, w czym pomagał system osłon.

Po przejęciu kontroli nad klubem, na miejsce przybywa reszta drużyny: czarnoskóra Cassandra, Irlandczyk Burke oraz sam Vito z Mafii 2. Nie będziemy mogli wcielić się w pozostałych bohaterów.

Wkrótce potem dochodzi do pościgu samochodowego. Lincoln jednocześnie prowadzi i strzela, choć Gamespot zauważa, że wybuchy i kraksy są raczej mało imponujące.

Mafia 3 ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Poniżej znaleźć można także pierwsze fragmenty rozgrywki, z niemieckim komentarzem.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami