LEGO Jurassic World - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry, wszystkie sekrety i znajdźki.

Witamy w poradniku i solucji do Lego Jurassic World. Znajdziesz tu szczegółowe i bogato ilustrowane opisy przejścia wszystkich 20. etapów, rozgrywanych w czterech światach (Park Jurajski, Świat Jurajski, Park Jurajski III oraz Zaginiony Świat). Oprócz solucji przygotowaliśmy zestaw porad ogólnych i opisy wszystkich sekretów.

Wśród nich podaliśmy miejsca występowania minizestawów, bursztynów, złotych i czerwonych klocków, a także lokacje i sposoby pomagania pracownikom w opałach, chorym dinozaurom oraz miejsca wyścigów i statywów służących do robienia zdjęć.

Grę najlepiej rozpocząć od przejścia wszystkich 20. etapów w trybie fabularnym. Dopiero po jego ukończeniu i odblokowaniu ważnych postaci i dinozaurów warto przystąpić do eksploracji i gry swobodnej, w której do znalezienia jest cała masa sekretów. Wcześniej większość z nich jest po prostu niedostępna.

Opis przejścia

Poniżej znajduje się opis przejścia wszystkich 20. etapów trybu fabularnego. Pamiętaj, że dopiero w trybie swobodnym będziesz w stanie odkryć wszystkie sekrety i znajdźki na poszczególnych poziomach.

Sekrety i znajdźki

Poniżej znajdziesz opisy i lokacje wszystkich 200 minizestawów oraz 20 bursztynów, jakie znajdziesz na poszczególnych etapach w trybie gry swobodnej.

Lokacje złotych klocków i czerwonych klocków, chorych dinozaurów, pracowników w opałach, wyścigów oraz miejsc zdjęciowych.

Park Jurajski

Zaginiony Świat

Świat Jurajski

Park Jurajski III

Porady ogólne

- Przejście gry na 100% - aby w pełni zaliczyć Lego Jurassic World musisz ukończyć wszystkie misje w trybie fabularnym oraz gry swobodnej, zebrać 200 minizestawów, 275 złotych klocków, 20 czerwonych klocków, 20 bursztynów, zrobić 20 zdjęć, wygrać 20 wyścigów, pomóc 20 pracownikom w opałach, uleczyć 10 dinozaurów i odblokować wszystkie postacie.

- Złote klocki otrzymujesz poprzez przechodzenie etapów, zebranie na danym poziomie wszystkich minizestawów oraz zdobycie statusu Wbrew wszystkiemu (zebranie odpowiedniej ilości monet na danym etapie). Poza tym znajdujesz je w trakcie eksploracji poszczególnych lokacji.

- Czerwone klocki znajdujesz w trakcie eksploracji lokacji. Po ich zdobyciu możesz wykupić je w Centrum dla odwiedzających (północny zachód Parku Jurajskiego) w komputerze na prawo od wejścia. Aktywujesz je natomiast w menu o nazwie Dodatki. Dzięki nim możesz liczyć na różne ulepszenia na przykład mnożniki monet czy nowe stroje.

- Najważniejsze dinozaury - do odkrycia niektórych sekretów trybie gry swobodnej niezbędne są dinozaury odblokowywane w trakcie misji fabularnych. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najważniejszych gadów oraz informacje, gdzie można je odblokować. Zawsze robimy to przez zebranie bursztynu. Tych jest w sumie 20, po jednym na każdy etap.

  • Pachycefalozaur (Zaginiony Świat: Centrum komunikacyjne) - niszczy uszkodzone klocki.
  • Dilofozaur (Park Jurajski: Utrata Mocy) - niszczy czarne klocki z zielonymi elementami.
  • Kompsognat (Zaginiony Świat: Przybycie InGenu) - może wchodzić do wąskich, zielonych rur.
  • Mozazaur (Świat Jurajski: Wielkie starcie) - potrafi pływać.
  • Pteranodon (Park Jurajski III: Eric Kirby) - potrafi latać.
  • Tyranozaur (Park Jurajski: Centrum dla odwiedzających) - niszczy ciemnopomarańczowe klocki.
  • Velociraptor (Park Jurajski: Przywracanie zasilania) - tropi pewne rzeczy, dzięki węchowi.

- Jak szybko zarabiać pieniądze? Najlepiej jest zdobyć czerwone klocki z mnożnikami monet. Na początku wystarcz mnożnik x2, a potem może kupować i aktywować kolejne. Są drogie, ale bardzo szybko się zwracają, ponieważ mnożniki się kumulują. Jeśli włączymy mnożnik x2 i x8, to w sumie będziemy zbierać 16 razy więcej monet niż normalnie. W ten sposób bez problemu zdobędziemy wszystkie statusy Wbrew wszystkiemu.

- Występujące na etapach bursztyny odblokowują różne typy dinozaurów. Pamiętaj, że niektóre z nich są niezbędne do zdobycia złotych klocków, dlatego warto odkryć je wszystkie. Edytor dinozaurów znajduje się w Centrum dla odwiedzających (północny zachód Parku Jurajskiego), w lokacji na lewo od wejścia. Możesz tam tworzyć własne dinozaury z odblokowanych wcześniej części.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami