Turniej Dota 2 z rekordowymi 18 mln dolarów w puli nagród

6,5 mln dla zwycięzców.

Pula nagród turnieju The International 2015 w Dota 2 wyniesie imponujące 18 milionów dolarów.

1
Zwycięzca Liga Europy dostaje 5 mln euro

Główna faza zmagań rozpoczęła się wczoraj w Seattle. Szesnaście najlepszych zespołów z całego świata powalczy o miejsce w wielkim finale, który odbędzie się w sobotę.

Zwycięzca otrzyma niemal 6,5 mln dol. Na drugie miejsce zarezerwowano 2,79 mln, a na trzecie - 2,16 mln. Pełną rozpiskę znaleźć można na oficjalnej stronie.

Dla porównania: w ubiegłym roku na pulę nagród The International udało się zgromadzić 10,9 mln. Wtedy także była to rekordowa kwota.

Organizator zmagań - firma Valve - zbierał pieniądze poprzez sprzedaż wirtualnych przewodników Compendium. Te kosztują 10 dolarów (ok. 38 zł) za sztukę, a 25 procent tej kwoty trafia właśnie na nagrody dla najlepszych zespołów.

Łatwo obliczyć można, jak dużo na inicjatywie zarabia samo Valve, choć trzeba dodać, że studio musi jeszcze przygotować sam turniej, a samo wyłożyło 1,6 mln na samym początku zbiórki.

Kompendium usiane jest dodatkowymi transakcjami cyfrowymi, umożliwiającymi „awansowanie” na maksymalnie tysięczny poziom. Jeśli dotrzemy tak wysoko, otrzymamy replikę trofeum The International w skali 1:5.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami