Ogłoszono Dragon Quest 11

Na PS4, 3DS i... NX.

Square Enix oficjalnie ogłosiło Dragon Quest 11. Nowa odsłona popularnej serii ukaże się na PlayStation 4 oraz na konsolach Nintendo: 3DS i... NX. Tym samym jest to pierwsza w historii produkcja potwierdzona na to ostatnie urządzenie.

Dragon Quest 11 PS4
Wersja PS4

Szczegóły pochodzą z dzisiejszej konferencji wydawcy. Cykl obchodzi w przyszłym roku trzydzieste urodziny, a podczas pokazu ujawniono dziesięć różnych tytułów. Kluczowym punktem było jednak Dragon Quest 11, powracające na sprzęt Sony po raz pierwszy od czasu Dragon Quest 8 z 2008 roku.

Nowa produkcja bazuje na silniku Unreal Engine 4 i wszystko wskazuje na to, że po eksperymentach z MMO mamy do czynienia z powrotem do bardziej klasycznego formatu RPG w otwartym świecie.

Wersja 3DS zaoferuje obraz podzielony na dwa wyświetlacze konsoli, z prostszymi sprite'ami na dole i akcją w trzech wymiarach na górnym ekranie. Również bitwy przeprowadzimy w jednym z dwóch widoków. Prace wspomaga studio Toy Logic.

Dragon Quest 11 3DS
Wersja 3DS

Nie znamy jeszcze daty premiery, ale można założyć, że wydawca postara się nie ominąć przyszłorocznej rocznicy, przynamniej w Japonii. Na tłumaczenie możemy poczekać nieco dłużej.

Dragon Quest 11 to także pierwsza pozycja oficjalnie zapowiedziana na NX, czyli nową konsolę Nintendo. Pierwsze detale na temat sprzętu poznamy dopiero w przyszłym roku. Dla NX (i PS4) potwierdzono także sieciowe Dragon Quest 10 z Wii i Wii U.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami