Jutro startuje impreza Summer Games Done Quick

160 godzin szybkiego przechodzenia gier.

Już jutro o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się impreza Summer Games Done Quick. Maraton potrwa przez cały tydzień - bez przerwy. Ponad 150 speedrunnerów z całego świata będzie przechodzić przeróżne gry w jak najszybszym tempie, zbierając pieniądze na cele charytatywne.

Gotta go fast
Gotta go fast

Całość będzie oczywiście transmitowana w serwisie Twitch. Tytułem rozpoczynającym jest Super Mario World 2: Yoshi's Island na SNES. Gracz o pseudonimie „Trihex” postara się ukończyć grę na 100 procent w czasie około 2 godzin i 55 minut. Aktualny rekord w tej kategorii wynosi 2 godziny i 32 minuty.

W poniedziałek zobaczymy między innymi klasyczne DuckTales i Ghosts N Goblins. Piątkowe popołudnie przeznaczono na Fallout (15 minut), Fallout 3 (23 minuty) czy Oblivion (55 minut). Pełny harmonogram znajdziemy na oficjalnej stronie.

Zbierane pieniądze zostaną przekazane na organizację Lekarze bez Granic oraz na fundację Prevent Cancer, zajmującą się wczesnym wykrywaniem i zapobieganiem chorobom nowotworowym.

GDQ organizowane jest dwa razy w roku - w styczniu odbywa się zawsze „główna” edycja o nazwie Awesome Games Done Quick. Ostatnio udało się zgromadzić ponad 1,5 mln dolarów. Byliśmy świadkami między innymi niewidzialnego Tetrisa, oświadczyn na żywo (poniżej), The Legend of Zelda: Ocarina of Time z zawiązanymi oczami, czy Vanquish z użyciem tylko jednej ręki.

Podobna impreza - European SpeedSter Assembly - organizowana jest co roku także w Europie.

Tak było w styczniu

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami