Tomasz Gop nie będzie zaangażowany w prace nad Lords of the Fallen 2

AKTUALIZACJA: Gop opuszcza studio CI Games.

Aktualizacja (23.07.2015): Tomasz Gop potwierdził zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, że wkrótce przestanie być pracownikiem CI Games. Deweloper poszukuje obecnie nowego procodawcy.

„Ponieważ niedługo rozstaję się z CI Games, chciałbym znaleźć nową pracę i nowy projekt. Jeśli znacie kogoś, kto szuka producenta z moim doświadczeniem i umiejętnościami, dajcie mu znać” - napisał na Facebooku.

Gop nie chciał zdradzić w rozmowie z Eurogamerem, dlaczego zdecydował się opuścić firmę z Warszawy. Nie wyklucza teraz przeprowadzki poza Polskę. „Życzę Lords jak najlepiej, ale ktoś inny poprowadzi teraz projekt i zobaczymy, czy osiągnie większy sukces, niż ja” - napisał w emailu.

„Chcę tworzyć gry” - dodał. „Czuję, że mogę dodać coś wartościowego do projektów AAA dzięki mojemu doświadczeniu. Nie wiem jeszcze, czym się zajmę, ale z pewnością rozważę opcję przeprowadzki w przypadku odpowiedniej okazji.”

*

Oryginalna wiadomość (22.07.2015): CI Games poinformowało, że producent wykonawczy Lords of the Fallen - Tomasz Gop - nie będzie zaangażowany w prace nad drugą częścią gry.

Lords of the Fallen 2
Lords of the Fallen

- Jesteśmy wdzięczni za jego wkład, ale mamy różne wizje w kwestii rozwoju serii i Tomasz nie będzie dalej uczestniczył w rozwoju CI Games - ujawnił prezes firmy, Marek Tymiński, w rozmowie z agencją prasową ISBNews.

Fabułą zajmie się Jess Lebouw, odpowiedzialny w przeszłości między innymi za historię Guild Wars: Factions czy skrypty w I Am Alive. Deweloper ten pracuje też nad Sniper Ghost Warrior 3.

Szefem kreatywnym całego studia został doświadczony Paul Robinson. Przez 20 lat w branży gier pracował między innymi przy Comanche, Armored Fist (studio NovaLogic), Full Spectrum Warrior (Pandemic) czy Killzone 2 (Guerilla Games).

Nie jest obecnie jasne, czym zajmie się teraz Tomasz Gop i na czym polegały wspomniane różnice w wizji rozwoju serii. Wystosowaliśmy zapytanie do samego zainteresowanego - gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Jeśli zaś o samym Lords of the Fallen 2 mowa, to prace deweloperskie przy grze rozpoczną się w czwartym kwartale tego roku, po zakończeniu fazy koncepcyjnej.

- Chcemy poszerzyć grono odbiorców tego tytułu. Dlatego w drugiej części stawiamy na rozbudowaną fabułę. Zdajemy sobie sprawę, że w pierwszej części mogłoby być z tym lepiej, więc atutem kontynuacji tego tytułu ma być między innymi „story”, a także rozbudowany system walki. Chcemy tym wnieść powiew świeżości w gry RPG - mówił Tymiński.

Tomasz Gop był producentem dwóch pierwszych odsłon serii Wiedźmin, lecz po ponad pięciu latach zdecydował się przenieść z CD Projektu do CI Games, gdzie odpowiadał właśnie za Lords of the Fallen.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami