Nowy tytuł twórcy Assassin's Creed rozegra się w otwartym świecie

Od jaskiniowców do kosmosu.

Ancestors: The Humankind Odyssey - nowy projekt dyrektora kreatywnego pierwszej części Assassin's Creed - będzie wydawaną w odcinkach, przygodową grą akcji w otwartym świecie.

Ancestors The Humankind Odyssey

Twórca Patrice Désilets wyjaśnia w rozmowie z Game Informerem, że planuje ulepszyć formułę obecną w innych epizodycznych projektach. Deweloper uważa, że gracze często porzucają takie produkcje pomiędzy odcinkami, ponieważ raz ukończony rozdział nie zachęca do powrotu.

Każdy z epizodów Ancestors skoncentruje się na ważnych momentach z historii ludzkości, z „dokumentalny zacięciem”. Akcja przedstawiona będzie w perspektywie trzeciej osoby.

- Jeśli gramy jako jaskiniowiec i zadaniem jest opanowanie ognia, to po osiągnięciu celu zostaniemy w otwartym świecie, by eksperymentować z tym ogniem, starać się przetrwać i przekazać wiedzę następcom - tłumaczy Désilets.

W kolejnych epizodach wcielimy się w inne postacie, w innych epokach i realiach historycznych. Za każdym razem przeżyjemy ważny moment z historii ludzkości. Deweloper ma pomysły na 20 scenariuszów, od oswajania zwierząt, przez wynalezienie penicyliny, na eksploracji Księżyca kończąc.

Fabuła skupi się jednak nie na walce i wojnach, lecz na powolnych postępach cywilizacji i trudnej walce o przetrwanie.

- Dodajemy sporo sekcji rodem z Hollywood, ale później zostawiamy gracza z systemami rozgrywki w otwartym świecie, który staje się DayZ czy Minecraftem - mówi Désilets. - Ale zamiast sześcianów mamy wysokiej jakości lokacje i środowiska, rodem z gier AAA.

Nie znamy jeszcze daty premiery dla Ancestors: The Humankind Odyssey.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami