Historyczna gra przygodowa 1979 Revolution zadebiutuje jesienią

Rewolucja w Iranie w odcinkach.

Pierwszy odcinek historycznej gry przygodowej 1979 Revolution - Black Friday - ukaże się jesienią tego roku na PC, Maca, iOS, Androida i nieokreślone jeszcze konsole.

1979 Revolution
Khonsari został podobno uznany w Iranie za zdrajcę

W związku z rozpoczęciem kampanii w programie Steam Greenlight opublikowano także nowy zwiastun produkcji, widoczny poniżej.

Gra studia iNK Stories z Nowego Jorku opowiada o protestach w Iranie, gdzie w 1979 roku zwolennicy ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego zmienili ustrój z monarchii konstytucyjnej na republikę islamską.

Choć zbiórka pieniędzy na rzecz produkcji zakończyła się niepowodzeniem pod koniec 2013 roku, to projekt zyskał rozgłos, co zainteresowało prywatnych inwestorów, gotowych finansować dalsze prace.

Pierwszy odcinek ukaże się we wrześniu lub w październiku. Twórcy nie mogą jeszcze podać dokładnej daty, ponieważ nadal trwa planowanie tłumaczeń.

- Chcemy zaoferować wiele wersji językowych jednocześnie - tłumaczy producent Navid Khonsari w rozmowie z Eurogamerem. Na liście nie ma niestety polskiej lokalizacji.

Oprawa graficzna przypomina komiksy, a twórcy stawiają na eksplorację, skradanie, podejmowanie decyzji oraz mini-gry.

1979 Revolution bazuje na autentyczny wydarzeniach. Wcielamy się w Reza, młodego fotografa z Tehranu. Mężczyzna pomaga w obaleniu monarchii, ale wkrótce zostaje zdradzony przez swoich przyjaciół.

Khonsari pracował w przeszłości między innymi nad Grand Theft Auto: San Andreas

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami