Pula nagród turnieju The International w Dota 2 to już 15 mln dol.

Zabrakło celów dodatkowych.

Pula nagród turnieju The International w Dota 2 osiągnęła już 15 milionów dolarów, dzięki czemu odblokowano ostatni z celów dodatkowych.

1
Na tym koniec?

Organizator zmagań - firma Valve - zbiera pieniądze poprzez sprzedaż wirtualnych przewodników Compendium. Te kosztują 10 dolarów (ok. 38 zł) za sztukę, a 25 procent tej kwoty trafia właśnie na nagrody dla najlepszych zespołów.

Łatwo obliczyć można, jak dużo na inicjatywie zarabia samo Valve, choć trzeba dodać, że studio musi jeszcze przygotować sam turniej, a samo wyłożyło 1,6 mln na samym początku zbiórki.

Już w ubiegłym roku pula The International wyniosła rekordowe 11 mln dolarów, co było największą sumą w historii esportowych zmagań. Teraz jest więc jeszcze lepiej.

Nowością w tym roku są wyzwania, polegające na realizowaniu określonych celów podczas grania w Dota 2. W nagrodę otrzymamy monety, które wymienimy potem na przedmioty.

Dla porównania: dla najlepszych golfistów w turnieju Masters w tym roku przygotowano 10 milionów dolarów, a trzy pierwsze zespoły z piłkarskiej Ekstraklasy dzielą między sobą 5 mln złotych.

Osiągnięcie pułapu 15 milionów dolarów oznacza odblokowanie ostatniego celu dodatkowego - Valve przygotuje „pełnometrażowy" komiks na temat jednej z postaci. Nie jest obecnie jasne, czy firma planuje dodać kolejne cele zbiórki, zachęcając do dalszych wpłat.

Dota 2 to tytuł z gatunku MOBA i obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji na świecie. Podstawą rozgrywki są starcia dwóch pięcioosobowych drużyn na symetrycznej mapie.

Zawody The International 2015 odbędą się w sierpniu w Seattle.

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami