Uncharted 4 - rozszerzona wersja gameplayu z targów E3

14 minut rozgrywki i mały spoiler.

Twórcy Uncharted 4: A Thief's End - studio Naughty Dog - opublikowali rozszerzoną wersję prezentacji gry z targów E3, pokazywaną dotychczas wyłącznie za zamkniętymi drzwiami.

Łącznie otrzymujemy 14 minut rozgrywki. Pierwszą część widzieliśmy podczas konferencji Sony, ale nowy materiał idzie nieco dalej.

Nathan Drake i jego mentor - Sully - starają się dotrzeć do brata tego pierwszego, Sama. Ten jest ścigany przez grupę uzbrojonych rzezimieszków, poszukujących tego samego artefaktu.

Początkowa walka na pięści szybko zamienia się w wymianę ognia na dużą skalę, a następnie w pościg ulicami miasta, gdzie dobrze widać koncept nieco większych, lecz nadal liniowych poziomów z tej odsłony serii.

Zobacz: Uncharted 4: Kres Złodzieja Recenzja

Pokaz z konferencji kończył się na uderzeniu w rusztowanie podczas przemierzania mostu. Teraz możemy zobaczyć dalszy ciąg sekwencji, w której bohater w znany tylko sobie sposób wychodzi bez większego szwanku z podróży za ciężarówką, przyczepiony do kabla.

Dalej mamy jeszcze jedną sekcję zmechanizowaną, a następnie Drake spotyka swojego brata, wymieniając się informacjami.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi z Naughty Dog dowiedzieliśmy się ponadto, że kampania fabularna zadziała w rozdzielczości 1080p, przy 30 klatkach na sekundę. Tryb sieciowy „celuje” w 60 FPS. W grze znajdzie się też tryb fotograficzny do wykonywania screenshotów, znany już z The Last of Us.

- Stałe 30 FPS wygląda dla mnie lepiej niż zmienne 60 FPS - mówił projektant Anthony Newman. - Gdybyśmy chcieli dotrzeć do stałego 60 FPS, lokacje musiałyby zostać odpowiednio zoptymalizowane. To sprawiłoby, że prace nad każdym poziomem i generowanie geometrii zajęłyby więcej czasu. To mogłoby wpłynąć na fabułę.

Uwaga na spoiler poniżej!

Na samym końcu materiału wideo spotykamy jeszcze jedną dobrze znaną postać, której imię zaczyna się na E i ma pięć liter.

Więcej szczegółów poznamy w przyszłym roku, gdy Uncharted 4: A Thief's End zadebiutuje na PlayStation 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (22)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (22)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami