Zręcznościowe Retro City Rampage trafi na system MS-DOS

Powrót do lat 80.

Zręcznościowa gra Retro City Rampage w 2D, inspirowana pierwszymi odsłonami serii Grand Theft Auto, trafi na nową, nietypową platformę docelową - MS-DOS.

1
Wspomnień czar

Wydany w 1981 roku system operacyjny Microsoftu nie otrzymuje w dzisiejszych czasach zbyt wielu produkcji, ale tytuł studia Vblank będzie wyjątkiem. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor Intel 486, 3,7 MB wolnego miejsca na dysku, 4 MB pamięci RAM oraz MS-DOS w wersji co najmniej 3.3.

Posiadacze wydanych już odsłon PC i Mac będą mogli pobrać konwersję bez dodatkowych opłat.

Port obejmie wszystkie opcje z podstawowej gry, w tym otwarty świat, kampanię i wyzwania arcade.

„Tym samym dumnie demonstrujemy, że Retro City Rampage nie jest kolejną grą w stylu retro, lecz rzeczywiście mogło ukazać się w 1989 roku” - napisano w ogłoszeniu.

Produkcja dostępna jest na wielu platformach sprzętowych, dysponujących zazwyczaj nieco większą mocą: PC, Mac, PlayStation 3, PS4, PS Vita, X360, Wii i 3DS. Stworzono nawet ograniczony prototyp na konsolę Nintendo Entertainment System.

„Główną atrakcją pozostają setki motywów bliskich sercom graczy, sprawna, konsekwentna stylizacja i niezliczone małe, lecz sympatyczne pomysły. Z powodzeniem zapewnią długie godziny dobrej zabawy i wiele wzruszeń - zwłaszcza tym, którzy doskonale pamiętają co mają ze sobą wspólnego ołówek i kaseta magnetofonowa” - napisał w recenzji Wojciech.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Microsoft wskrzesi stare gry Activision? Phil Spencer o potencjalnych powrotach

Deweloperzy otrzymają więcej swobody w pracy nad różnorodnymi markami.

Długi gameplay z Dying Light 2

Zadanie poboczne, walka i nie tylko.

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami