Regalia - taktyczna gra RPG polskiego studia sukcesem na Kickstarterze

Japoński styl znad Wisły.

Gra Regalia - Of Men and Monarchs od warszawskiego studia Pixelated Milk zdobyła zakładane 40 tysięcy dolarów na Kickstarterze. Taktyczna produkcja RPG zmierza na PC, PlayStation 4 i PS Vita.

1
Screen z rozgrywki

Projekt potrzebował 11 dni na osiągnięcie celu zbiórki, a teraz - na 3 dni przed jej zakończeniem - licznik wskazuje ponad 60 tys. dol., przy wsparciu od ponad 1,9 tys. graczy.

Tytuł trafi na PC (Windows i Linux) przed końcem 2016 roku. Wersje PlayStation 4 i PS Vita odblokowano w celach dodatkowych, w związku z czym poczekamy na nie nieco dłużej - do 2017 roku.

Regalia jest - jak zapewniają twórcy - „twórczym hołdem dla gatunku taktycznych, japońskich RPG”. Nie zabraknie więc strategicznej walki rodem z cyklu Disgaea i społecznościowego systemu „social link”, na wzór rozwiązań z serii Persona.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, z ręcznie rysowanymi tłami i grafiką 2D. Ścieżkę dźwiękową tworzy studio Game Audio Factory (Endless Legend, Endless Space).

W planach są także inne elementy strategiczne, takie jak budowa własnej osady i zbieranie surowców. Część elementów rozgrywki generowana będzie losowo.

Studio Pixelated Milk zajmuje się grą już od jakiegoś czasu, bazując na własnym wkładzie finansowym. Dzięki temu udało się ukończyć połowę prac.

„Gotowa jest mechanika walki, system umiejętności i ekwipunku, a także procedury generujące losowe elementy świata” - komentuje lider zespołu, Bartosz Łojewski. „Graficy ukończyli prace nad wszystkimi głównymi postaciami historii i ręcznie rysowanymi tłami.”

„To nie jest typowa kampania w typie zasponsoruj-mi-życie. Programiści, projektanci, scenarzyści - cały trzon naszego zespołu - pracował przez ostatnie pół roku za darmo.”

Fabuła opowiada historię Kaya, który niespodziewanie zostaje królem. Po dotarciu do swojej domeny wychodzi na jaw, że na miejscu czekają długi i ruiny, a żaden z mieszkańców nie chce uznać go za władcę.

„Mamy głowy pełne kultowych japońskich tytułów i wierzymy, że z pomocą graczy na Kickstarterze możemy stworzyć - tu, w Polsce - grę godną tego dziedzictwa” - dodaje.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami