Don't Starve trafi na Xbox One

Sztuka przetrwania w 2D.

Dwuwymiarowa gra z gatunku survival - Don't Starve - ukaże się także na konsoli Xbox One.

Wzmiankę o wydaniu na sprzęt Microsoftu znaleziono najpierw na stronie agencji przyznającej grom kategorie wiekowe w Niemczech. Studio odpowiedzialne za prace - Klei Entertainment - zdecydowało się następnie potwierdzić te doniesienia.

Tytuł dostępny będzie w wersji Giant Edition, zawierającej podstawową grę oraz dodatek Reign of Giants. W tym rozszerzeniu znajduje się między innymi dwóch nowych bohaterów: aktorka operowa Wigfrida oraz młody chłopiec - Webber - żyjący wewnątrz wielkiego pająka.

Nie jest obecnie jasne, czy na Xbox One trafi też DLC Don't Starve Together, wprowadzające do gry tryb wieloosobowy. Nie znamy też dokładnej daty premiery.

W Reign of Giants twórcy przygotowali także pełny cykl pór roku: od obfitych, wiosennych opadów deszczu, do upalnego lata. Zwiedzamy nowe strefy klimatyczne, pełne niebezpieczeństw, ale także cennych surowców.

Don't Starve debiutowało w kwietniu 2013 roku na PC, a w styczniu 2014 r. gra trafiła też na PlayStation 4. To produkcja, w której walczymy o przetrwanie, zbierając zasoby i konstruując różne przedmioty.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami