Poniżej znajdują się opisy zadań dodatkowych z serii Poszukiwania. To krótkie zadania polegające na odnalezieniu informacji o skarbie, a następnie dotarciu do niego. Najczęściej nagrodą za ten rodzaj misji są cenne przedmioty.

Poszukiwania: Dziedzictwo

W celu aktywowania misji udaj się do zrujnowanej wsi Boxholm (Mapa #1), gdzie wśród ruin znajdziesz zwłoki mężczyzny. Przeszukaj je i podnieś klucz oraz list, który przeczytaj.

mz140

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Dowiesz się z niego o pobliskim skarbie. Ten rzeczywiście jest niedaleko, ponieważ znajduje się w ruinach tuż na prawo od zwłok. Skrzynia jest nieco zakopana w ziemi, więc na pierwszy rzut oka może być nieco trudno ją wypatrzeć. Otwórz ją znalezionym kluczem i wyjmij wszystko, co znajdziesz.

Poszukiwania: Ku chwale Freyji

Zadanie rozpocznie się po tym, jak na trakcie znajdziesz zniszczony wóz oraz ciało kupca (Mapa #1). Przeszukaj je i podnieś klucz oraz notatkę. Z poziomu ekwipunku przeczytaj dokument.

mz141

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Po przeczytaniu notatki skieruj w stronę stawu na południu zabijając po drodze grupę utopców. Następnie zanurkuj, odpłyń parę metrów od brzegu i zlokalizuj skrzynię leżącą na dnie. Otwórz ją, a zadanie zakończy się.

Poszukiwania: Majątek rodzinny

Udaj się na południe głównej wyspy Skellige i wejdź do domu, gdzie na progu leży martwy gospodarz. Pod przeciwległą ścianą znajdziesz duży kufer, który przeszukaj. Podnieś z niego list i przeczytaj go z poziomu ekwipunku.

mz142

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Okaże się, że skarb znajduje się na wraku rozbitego statku (#2) na południe od chaty. Podpłyń do wraku łódką, po czym zanurkuj i przy pomocy wiedźmińskich zmysłów namierz skrzynię z cennymi rzeczami. Przeszukaj ją, a zadanie dobiegnie do końca.

Poszukiwania: Co kryje głębia

Udaj się na południowy wschód południowej wysepki (Mapa #1) i po zabiciu okolicznych potworów namierz i przeszukaj ciało człowieka. Jak zwykle znajdziesz przy nim klucz i notatkę, którą przeczytaj.

mz143

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Poszukiwania: Skarb Żelaznonbokiego

Następnie wejdź do zalanej jaskini znajdującej się na prawo od ciała i przepłyń podwodnym tunelem do jej wnętrza. Uważaj, bo w środku znajduje się kilka silnych potworów (jeden na 32 poziomie doświadczenia). Zabij je wszystkie, po czym otwórz skrzynię ze skarbem znajdującą się w prawej części groty.

Zadanie możesz aktywować po dotarciu na małą wysepkę (Mapa #1) na wschodnim morzu Skellige. Znajdziesz na niej kościotrupa przygniecionego łodzią. Przeszukaj go i podnieś znalezione przy nim notatki, które przeczytaj.

mz146

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Wskocz do wody i popłyń nieco na wschód, gdzie zanurkuj. Zejdź na samo dno przy zniszczonej, drewnianej łodzi i otwórz skrzynię stojącą przy niej. Podnieś rzeczy, które w niej znajdziesz, dzięki czemu zadania dobiegnie do końca.

Poszukiwania: Drogocenny ładunek

Zadanie aktywuje się, jeśli dotrzesz do zwłok leżących na zniszczonej łodzi na północy wsypy Undvik (Mapa #1). Przeszukaj ciało i podnieś notatki, które następnie przeczytaj z poziomu ekwipunku.

mz147

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Następnie popłyń na północ i zanurkuj. Przy pomocy wiedźmińskich zmysłów namierz skrzynię ze skarbem leżącą na dnie.

Poszukiwania: Nie tylko dla orłów

Skieruj się na małą wysepkę z rozbitą łodzią na północnym wschodzie (Mapa #1). Znajdziesz tam ciało marynarza, które przeszukaj podnosząc klucz i notatkę. Przeczytaj dokument, a dowiesz się, gdzie znajduje się skarb.

mz148

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Wskocz do wody nieco na wschód od wyspy i zanurkuj korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Przy ich pomocy łatwo namierzysz czerwoną skrzynię, którą otwórz kluczem znalezionym przy marynarzu.

Poszukiwania: Skarb pechowca

Zadanie aktywujesz jeśli przeszukasz ciało człowieka znajdującego się w gnieździe archegryfa (Mapa #1) na 48 poziomie doświadczenia. Możesz spróbować sprowokować go do ataku, a potem nad urwiskiem skorzystać ze znaku Aard, który zrzuci go na dół. Wtedy będziesz miał czas przeszukać ciało nieszczęśnika.

mz149

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Podnieś z niego notatkę, którą przeczytaj oraz klucz. Następnie zacznij kierować się w dół zbocza i w lewo. Natkniesz się na kilka ciał, a za nimi na dziurę ze skrzynią, którą otwórz znalezionym kluczem.

Poszukiwania: Nilfgaardzki skarb

Misję możesz rozpocząć na północno wschodniej wyspie, a konkretnie po dotarciu do ciała (Mapa #1) leżącego na zniszczonej łodzi na brzegu wschodniej części wyspy. Przeszukaj je i przeczytaj spis towarów.

mz150

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Wskocz do wody przy skałach, przy których wystaje maszt i zanurkuj. Zobaczysz pod sobą drewniany, zniszczony statek, a na nim skrzynię, którą przejrzyj. W ten sposób dotrzesz do skarbu i zrealizujesz misję.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.