Batman: Arkham Knight - pierwsze recenzje

Wysokie oceny powrotu do Gotham.

Opublikowano pierwsze recenzje gry akcji Batman: Arkham Knight i oceny są w przeważającym stopniu bardzo wysokie. Ogólne wrażenia wydają się mówić o świetnej rozgrywce i wyjątkowo dobrej fabule, choć minusem jest mało atrakcyjny dodatek w postaci szeroko reklamowanego przed premierą Batmobilu.

1
Brygada kryzys

„Większość najlepszych elementów - gra aktorska, wspaniałe animacje, nastrojowa ścieżka dźwiękowa - była bardzo dobra już w Batman: Arkham City, co tylko podkreśla potknięcia Arkham Knight. Nowa odsłona przygód Batmana dopracowała podstawy - to bezpieczny, lecz satysfakcjonujący powrót do Gotham” - uważa wyjątkowo krytyczny Gamespot, wystawiając grze ocenę 7/10.

„Arkham Knight to największa gra z Batmanem, nie tylko pod względem mapy, ale i różnych rodzajów rozgrywki czy bohaterów” - dodaje bardziej przychylny IGN. „Dodatek w postaci walki czołgów stoi w sprzeczności z uniwersum, ale dostarcza sporo frajdy, a dostęp do Batmobilu otwiera nowe możliwości.”

Mniej miłych słów na temat pojazdu miał do powiedzenia recenzent serwisu GamesRadar. „W późniejszych etapach do akcji wkraczają większe czołgi, nazwane cobra, których nie można zniszczyć w prosty sposób, a karą za błąd jest niemal natychmiastowa śmierć. Cobry wyeliminować można tylko po zakradnięciu się od tyłu, zazwyczaj zza budynku. Sekcje te nie przypadły mi do gustu i wydaje się, że wymagają więcej szczęścia niż umiejętności.”

O tym samym elemencie wspomina serwis VideoGamer, który jednak i tak wystawił możliwie najwyższą notę - 10/10:

„Nie ma w tym nic fajnego, a całość nie pasuje zbytnio do reszty, wytrącając gracza zanurzonego w świat Gotham. To samo można powiedzieć o niektórych zagadkach Riddlera, w których ścigamy się po przygotowanym torze. Śmiganie po ulicach jest odjazdowe, ale model jazdy nie jest na tyle precyzyjny, by te wyścigi były źródłem dobrej zabawy.”

„Ostatecznie Batman: Arkham Knight oferuje poczucie zakończenia serii. Rocksteady zostawiło kilka otwartych wątków, ale mroczna opowieść, rozpoczęta jeszcze w Arkham Asylum, dobiegła końca. Od konsoli odszedłem zaszokowany, spełniony i z nagłą potrzebą porozmawiania z kimś o fabule. Zamknijcie drzwi, omijajcie media społecznościowe i przyjaciół. Nie chcecie, by zdradzono wam to zakończenie” - ostrzega Game Informer.

Fabułę chwali też Polygon. „Pełna jest zapadających w pamięć momentów i dociera do niewiarygodnego, mrocznego zakończenia, które bardzo dobrze pasuje do Batmana. Decyzja o celowym pominięciu fabuły w tej recenzji sprawiła, że nie mogę napisać o jednych z najlepszych elementów gry, ale warto samemu odkryć wszystkie momenty szczęścia i przerażenia.”

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Batman: Arkham Knight zadebiutuje 23 czerwca na PC, PS4 i Xbox One. Nasza recenzja w przyszłym tygodniu, już po premierze gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami