Wiedźmin 3 - Rynsztunek szkoły Wilka [mapa]

Zobacz, gdzie znaleźć elementy rynsztunku wiedźmińskiego cechu Wilka.

Z pewnością wiesz już, że w świecie gry znajdziemy trzy niezwykłe komplety: cechu Gryfa, Kota i Niedźwiedzia. Tymczasem jedno z wielu DLC, które możesz pobrać za darmo na PC i konsole, dodaje do gry także rynsztunek szkoły Wilka.

DLC pobierzesz na PC z poziomu Steama lub GOG-a (zarejestruj tam grę, jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś). Na konsolach zaś z poziomu odpowiednio PlayStation Store lub Xbox Store. Zobacz też wszystkie dodatki DLC do Wiedźmina 3.

Przygotowaliśmy własne mapy - znajdziesz na nich, gdzie dokładnie szukać skrzyń lub szczątków ze schematami. Po dotarciu w okolicę, warto zerknąć na opis i używać zmysłu wiedźmińskiego, by podświetlać przedmioty. Przypominamy, że schematy trzeba zabrać do kowala lub płatnerza, by następnie wykonać z niej broń i zbroję.

Powrót do spisu treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po grze

Mapy z ulepszeniami rynsztunku Wilka:

Możesz korzystać z naszych map, ale również zakupić mapy wskazujące, gdzie znajdują się elementy rynsztunku od sprzedawców lub rzemieślników. Po zakupie, przeczytaj je z ekwipunku, a do zadań (w sekcji Poszukiwania) zostanie dodana misja związana z rynsztunkiem bądź jego ulepszeniem.

 • Mapa na podstawowy rynsztunek szkoły Wilka - zobacz poniższy punkt.
 • Mapa na ulepszony rynsztunek szkoły Wilka - pierwszą część mapy (I) kupisz u Hattoriego w Novigradzie (Mistrz Płatnerstwa, musisz wykonać związane z nim Miecze i pierogi). Drugą część mapy (II) kupisz u kowala we Wsi Zalipie w Velen. Wskazówka: czytając te mapy uruchomisz też szukanie podstawowego rynsztunku. (Zobacz mapę z kowalami i płatnerzami.)
 • Mapa na wyśmienity rynsztunek szkoły Wilka - jedną część mapy (III) znajdziesz u kowala w Kaer Muire, to twierdza położona na głównej wyspie Skellige, w samych górach, na południu. Drugą część map (IV) kupisz u płatnerza na rynku w Novigradzie.
 • Mapa na mistrzowski rynsztunek szkoły Wilka - mapę z jedną częścią rynsztunku (V) znajdziesz ponownie u Hattoriego w Novigradzie, natomiast pozostałe części (VI) na mapie, którą kupisz w Skellige, u płatnerza przy moście w głównej twierdzy Kaer Trolde.

Skąd wziąć składniki rzemieślnicze?

Zbieraj wszystkie wartościowe rzeczy podczas misji głównych i zadań pobocznych. Ostatecznie będziesz też musiał skorzystać z rozbierania innych wartościowych przedmiotów na części (np. wartościowych mieczy srebrnych i stalowych). Rozbieranie na części oferują płatnerzy i kowale.

Rynsztunek szkoły Wilka - podstawowy

Poszukiwanie podstawowego rynsztunku cechu Wilka rozpoczynamy od Kaer Morhen. Dostęp do tej krainy otrzymasz w toku kampanii fabularnej, a konkretniej po zakończeniu Aktu I na Skellige, wraz z misją Najbrzydszy człowiek na świecie. Wymagany poziom doświadczenia (by założyć rynsztunek): 14.

 • Schemat na podstawowy miecz srebrny szkoły Wilka znajdziesz w ruinach na północnych ziemiach Kaer Morhen (zerknij na naszą mapę poniżej). Gdy miniesz drogowskaz przed ruinami, wejdź do środka, a potem od razu w prawo, po kamiennych schodach. Schemat odnajdziesz od razu pod kamienną ścianą wraz z dziennikiem.
 • Po schemat na miecz stalowy szkoły Wilka udaj się do Bastionu (mapa poniżej), na lewo od twierdzy Kaer Morhen. Gdy będziesz przed drogowskazem, pobiegnij przez prawe wejście, a następnie prosto, w drewniane bele (nie wchodź na górę!). Tutaj znajdziesz schemat.
 • Schemat na zbroję, buty, rękawice i spodnie szkoły Wilka odnajdziesz pod Kaer Morhen (mapa poniżej). Gdy dotrzesz do ruiny wieży, wejdź do niej, wespnij się i odszukaj drabinę na drewnianym rusztowaniu. W skrzyni znajdziesz notatkę. Przeczytaj ją.
 • Teraz zejdź z rusztowania. Użyj zmysłu, i wykonaj interakcję z pnączami na ścianie. To portal, ale brakuje tu kryształu. Po drugiej stronie na ścianie znajdziesz podobny magiczny element, tym razem z kryształem, ale całość nie działa.
 • Zejdź jeszcze niżej - przed sobą masz wyjście z wieży - ale nie wychodź. Zerknij w prawo. Jest wyrwa w murku. Przeskocz przez nią, teraz w prawo, ostrożnie po skale i rusztowaniu. W ścianie znajdziesz brakujący kryształ. Wracaj do portalu i ułóż kryształ w pnączu, gdzie go brakuje. Następnie użyj znaku Aard na krysztale (cofnij się trochę), aby uruchomić jedną część, a następnie na drugim krysztale, aby uruchomić cały portal!
 • Zobaczysz portal w powietrzu, przed sobą. Wskocz do niego. Znajdziesz się w jaskini. Pokonaj wroga, a na końcu odnajdziesz poszukiwane schematy.

Zebrane schematy wykonaj u kowala (broń) i płatnerza (zbroja). Więcej o rzemiośle tutaj, a mapy z rzemieślnikami tutaj.

wiedzminski_rynsztunek_wilka_podstawowy
Kliknij, by powiększyć

Mapę możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

*

Rynsztunek szkoły Wilka I, II (ulepszony)

Ulepszony rynsztunek składa się z dwóch misji poszukiwawczych (I, II) - jedna w Velen, a druga w Kaer Morhen. Zaczynamy w Velen! Wymagany poziom doświadczenia (by założyć rynsztunek): 21.

 • By znaleźć schemat na srebrny ulepszony miecz szkoły Wilka udaj się do Kasztelu Wrońce w Velen, siedziby Barona. Udaj się na główny dziedziniec (spójrz na naszą mapę), a następnie skieruj się w stronę ogrodu, na samym końcu. Po prawej znajdziesz niedziałającą już fontannę i drabinę. Zejdź po niej. Znajdziesz się w jaskiniach. Skręcającym w prawo tunelem zejdź na dół, zaraz dotrzesz do stojącej wody (nie wskakuj!), z dwoma słupkami skalnymi przed nią. Podejdź w prawo, przy drugim słupku znajdziesz skrzynię (użyj zmysłu!).
 • Czas zdobyć schemat na ulepszoną zbroję Wilka. Udaj się na południe Velen, na małą wysepkę. Podpłyń od prawej strony (zerknij na mapę poniżej). W niedalekiej odległości od wystającej nad wodę ściany z cegły zanurkuj. Pod wodę użyj wiedźmińskiego zmysłu, by odszukać skrzynię.
 • Schemat na ulepszone buty wilka znajdziesz w Velen. Skieruj się do punktu na naszej mapie poniżej i odszukaj obrośniętego roślinami wejścia do jaskini (od strony wody). Wejdź do środka, biegnij prosto. Na pierwszym rozstaju w lewo. Potem cały czas prosto, aż do rozległej jaskini. Uważaj, bo skrzynia znajduje się od razu za rogiem po prawej stronie (pomiędzy stalagmitami i stalaktytami).
 • Zmieniamy krainę. Przenieś się do Kaer Morhen, by odszukać schemat na stalowy miecz Wilka. Udaj się do zrujnowanej wieży na północy - byłeś już tam poszukując podstawowy miecz srebrny (zerknij na mapę poniżej). Tym razem jednak wbiegnij do środka i prosto, aż po prawej skończy się kamienny murek. Wskocz tam, i zauważ, że jest drewniany podest. Dostań się na niego, przejdź dalej, a potem podejdź do ściany. Stoi tu skrzynia.
 • W górzystym terenie na południu Kaer Morhen znajdziesz ulepszone rękawice Wilka. Wejście do jaskini, skrzętnie ukryte w skałach, znajduje się tuż nad główną ścieżką (zobacz na mapie). Wejdź do środka, idź prosto. A potem w prawo. Teraz cały czas w dół, trzymaj się lewej strony. Wespnij się na półkę skalną przed sobą. Stań i zrób nie więcej niż pięć kroków. Użyj zmysłu, bo skrzynia leży przed tobą, w trawie.
 • Schemat na ulepszone spodnie cechu Wilka również znajdziesz w Kaer Morhen. Dotrzyj do wysepki na północ od twierdzy (zerknij na mapę poniżej). Podpłyń do niej od południa. Skrzynia znajduje się w wodzie tuż przy brzegu (zobacz na powiększonym obszarze).
wiedzminski_rynsztunek_wilka_ulepszony_velen
Część I - Velen. Kliknij, by powiększyć

Mapę Velen (I) możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

wiedzminski_rynsztunek_wilka_ulepszony_kaer
Część II - Kaer Morhen. Kliknij, by powiększyć

Mapę Kaer Morhen (II) możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

*

Rynsztunek szkoły Wilka III, IV (wyśmienity)

Wyśmienity rynsztunek cechu Wilka również składa się z dwóch misji poszukiwawczych (III, IV) - pierwsza zbiera nas na Skellige, a druga do Kaer Morhen. Zaczniemy od mroźnego Skellige! Wymagany poziom doświadczenia (by założyć rynsztunek): 29.

 • Schemat na wyśmienity srebrny miecz Wilka znajduje się w grocie w zachodniej części Skellige (zerknij na mapę poniżej). Wejdź do groty, a po lewej stronie, pod jednym z łuków, w rogu, znajdziesz worek ze schematem w środku (użyj zmysłu). Jeśli nie znalazłeś worka w pierwszej grocie, sprawdź drugą (jest kawałek dalej), w tym samym miejscu.
 • Pozostajemy na Skellige w poszukiwaniu schematu na wyśmienity stalowy miecz Wilka. Udaj się na wyspę do miejsca wskazanego na naszej mapie poniżej. Podejdź zgodnie ze strzałką od zachodu. Zobaczysz półki skalne. Wejdź na górę. A nastepnie kamiennymi schodami na pierwszy poziom ruin. Nie wchodź już wyżej, zamiast tego zeskocz w dziurę, którą tu widzisz. Odnajdziesz wejście do podziemi. Wejdź do pierwszego pomieszczenia. Używaj znaku Igni, aby podpalić ulatniające się tu trujące gazy. Nie przechodź przez kolejne wejśćie! Skrzynię ze schematem znajdziesz po lewej stronie od niego, pod ścianą.
 • Schemat na wyśmienitą zbroję wilka znajdziesz w Skellige. Udaj się do puntku na mapie poniżej. Wejdź do zniszczonej, drewnianej twierdzy od północy. Od razu skręć w prawo. Odnajdź drewniane bale. (Zobacz na naszym dodatkowym obrazku.) Musisz po nich wskoczyć na górę. Używaj skoku kilka razy z rzędu, do skutku - nie ma innej drogi! Gdy dostaniesz się na okalający twierdzę drewniany mur, idź nim w stronę wieżyczki, a pod nią znajdziesz skrzynię.
 • Ruszamy do Kaer Morhen. Czas zebrać schemat na wyśmienite rękawice cechu Wilka. udaj się do podziemi dawnej kopalni pod Kaer Morhen (zerknij na drugą mapę poniżej).Wejdź do środka, skręć w prawo, potem w lewo. W tym oświetlonym pomieszczeniu znajdziesz po prawej stronie kamienny nagrobek. Przy nim worek ze schematem.
 • Na wschód od twierdzy Kaer Morhen znajdziesz schemat na wyśmienite buty Wilka. Wejście do podziemi jest od strony rzeki. Wejdź do środka i od razu w prawo. Teraz cały czas prosto. Dotrzesz do obszernej, przestronnej jaskini. Idź w prawą stronę, pod ścianę (zerknij na wskazówkę na naszej mapie!). Użyj zmysłu. Jest tam skrzynia, ale musisz użyć znaku Aard, aby rozwalić kamienne sople.
 • Czas na zdobycie schematu na wyśmienite spodnie Wilka. Wejdź do jaskini na zachód od Kaer Morhen (zerknij na drugą mapę poniżej), wespomnij się na półkę. Teraz biegnij - korytarz skręca w lewo, potem w prawo, i potem cały czas prosto, ale zatrzymaj się gdzieś w połowie, przy dużej kolumnie skalnej, miejsce wskazaliśmy na minimapie (zobacz poniżej!). Skrzynia ukryta jest po lewej, pomiędzy stalgmitatmi i stalaktytami. Użyj zmysłu! Zniszcz sople skalne znakiem Aard, wskocz i zabierz schemat.
wiedzminski_rynsztunek_wilka_wysmienity_wyspy_skellige
Część III - Skellige. Kliknij, by powiększyć

Mapę Skellige (III) możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

wiedzminski_rynsztunek_wilka_wysmienity_kaer_morhen
Część IV - Kaer Morhen. Kliknij, by powiększyć

Mapę Kaer Morhen (IV) możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

*

Rynsztunek szkoły Wilka V, VI (mistrzowski)

Poszukiwanie mistrzowskiego rynsztunku Wilka podzielone jest na dwa etapy. Część V zabiera nas do Velen, a VI do Skellige. Wymagany poziom doświadczenia (by założyć rynsztunek): 34.

 • Ruszamy do Velen, by odnaleźć schemat na mistrzowski stalowy miecz cechu Wilka. Zobacz na naszą mapę poniżej i udaj się na zachodni skraj, przepłyń kawałek do miejsca oznaczonego jako Łupy wojenne. Zanrkuj i skieruj się w stronę zatopionego wraku. Wpłyń w drugi otwór pokładu, z drewnianymi schodami. To właśnie pod nimi znajdziesz skrzynię ze schematem.
 • Udajemy się na wschód, w pobliże obozu Nilfgaardu, by zdobyć schemat na mistrzowski srebrny miecz Wilka. Zerknij na naszą mapę poniżej. Podejdź do tego miejsca od południa, aby mieć przed sobą duże dewniane drzwi. Zauważysz leżące zwłoki kilku ludzi. Z jednych z nich zabierz notatkę oraz klucz. Teraz możesz otworzyć drewniane drzwi (dobrze się ustaw), a w środku znajdziesz skrzynię ze schematem.
 • By odnaleźć schemat na mistrzowską zbroję Wilka pozostań w Velen i udaj się w Strzeżone Miejsce na południowym-zachodzie (zerknij na mapę poniżej). Gdy staniesz na wprost dwóch kamiennych posągów i schodów, idź w lewą stronę, omijając lewy posąg. Przeskocz murek i zauważ małą okrągłą, wyschniętą fontannę. W środku jest worek ze schematem (użyj zmysłu).
 • Teraz przenosimy się na Skellige, by znaleźć schemat na mistrzowskie rękawice Wilka. Na głównej wyspie znajdź miejsce na wschód od Ferlund (zerknij poniżej na drugą mapę). Podejdź od zachodu do ruin i zobaczysz kamienną wieżę. Wespnij się na prawą stronę niewysokiego muru. Obróć się w lewo i ostrożnie podejdź do wieży. Tu leży skrzynia ze schematem.
 • Pozostajemy na Skellige, by zdobyć schemat na mistrzowskie spodnie Wilka. Udaj się na wyspę Spikeroog, do starych ruin (zobacz poniżej drugą mapę). Gdy staniesz przed kamiennym wejściem, po lewej będziesz miał mały kamienny oblisk. Idź w jego stronę, omiń go, a nasępnie zauważ pozostałość po murze, na którą możesz się wspiąć. Wespnij się na górę, obróć w prawą i teraz powoli przejdź wąskim murkiem aż do końca. Pod ścianą znajdziesz małą skrzyneczkę ze schematem.
 • Undvik na Skellige to niezwykła wyspa, i to właśnie tutaj znajdziesz schemat na mistrzowskie buty cechu Wilka. Musisz obejść budowlę, a skrzynię ze schematem znajdziesz ukrytą w rogu, przy murku i ścianie, na jej obrzeżasz od strony południowej (zerknij na naszą mapkę z przybliżeniem).
wiedzminski_rynsztunek_wilka_mistrzowski_velen
Część V - Velen. Kliknij, by powiększyć

Mapę Velen (V) możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

wiedzminski_rynsztunek_wilka_mistrzowski_wyspy_skellige
Część VI - Skellige. Kliknij, by powiększyć

Mapę Skellige (VI) możesz powiększyć w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk.

WAŻNE: Mistrzowskie elementy rynsztunku wykonasz jedynie u mistrza kowalstwa i mistrza płatnerstwa. Mistrza - płatnerza znajdziesz w Kasztelu Krwawego Barona w Velen (musisz jednak wykonać zadanie poboczne z nim związane - zapytaj go o wykonanie zbroi, aby je uruchomić). Kowala, początkowo właściciela pierogarni, napotkasz z kolei w Novigradzie - tutaj także musisz wykonać zadanie poboczne. Zerknij na nasze mapy rzemieślników - oznaczyliśmy, gdzie znajdziesz mistrzów.

*

Dodatek Krew i Wino do Wiedźmina 3 zaoferował kolejny, ostateczny już poziom ulepszenia rynsztunków wiedźmińskich - arcymistrzowski. Jeśli posiadasz dodatek i chcesz zdobyć ten rynsztunek, przejdź na stronę z poradnika: Wiedźmin 3: Krew i Wino - Arcymistrzowski rynsztunek Wilka. Znajdziesz tu kompletny opis, jak zdobyć ten wyjątkowy rynsztunek.

Reklama

Skocz do komentarzy (43)

O autorze

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (43)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami