Firewatch, Ronin, EITR i inne - nowe zwiastuny gier niezależnych

Na PlayStation 4 i (często) PC.

Sony zaprezentowało cztery produkcje wydawane przez Devolver Digital, które trafią w nadchodzących miesiącach na konsole PlayStation 4.

Pierwsza z gier to brutalna bijatyka w 2D, zatytułowana Mother Russia Bleeds. Kooperacyjny tytuł stawia na alternatywną historię Związku Radzieckiego. Wcielamy się w uwięzionych wojowników ulicznych, walczących z opresją. Prawie jak Franko.

Druga produkcja - EITR - inspirowana jest mitologią nordycką. Wcielamy się w tarczowniczkę jednego z klanów, lecz z naszego losu zakpił sobie sam Loki, uniemożliwiając wypełnienie przeznaczenia. Musimy więc zwiedzić dziewięć światów połączonych przez Yggdrasil i odkryć tajemnicę swojego losu.

Kolejna gra to Ronin - dobrze już znana i dostępna na PC, od polskiego twórcy niezależnego - Tomasza Wacławka. Tytuł łączy koncept walki z Transistor ze skradaniem, skakaniem i grafiką z Gunpoint, dodając do tego turową mechanikę i szczyptę Mark of the Ninja. Akcję obserwujemy z boku, w 2D.

Ostania pozycja na liście od Devolver to kolorowe Crossing Souls. Sfinansowana na Kickstarterze produkcja RPG stawia na eksplorację, rozwiązywanie zagadek i powstrzymanie wojny pomiędzy światami.

Ogłoszono także, że Firewatch zaliczy konsolowy debiut na PlayStation 4. Bohaterem gry jest obserwator ostrzegający przed pożarami lasów w stanie Wyoming. Za pomocą radia kontaktuje się jedynie ze swoją przełożoną. Gra zmierza też na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami