Już trzech twórców Wiedźmina 3 przeszło do Guerrilla Games

Do prac nad Horizon?

Od lutego tego roku już trójka deweloperów z CD Projekt Red zasiliła holenderskie studio Guerrilla Games, które pracuje podobno nad produkcją RPG w otwartym świecie - Horizon.

2
To podobno grafika koncepcyjna Horizon

Pierwszy był Dennis Zoetebier, w lutym. Podczas tworzenia Wiedźmina 3 zajmował się projektowaniem zadań, w tym tych najważniejszych, takich jak te związane z Krwawym Baronem. Projektowaniem zajmuje się też w nowej firmie.

Druga osoba to Paweł Świerczyński, który może pochwalić się bogatym doświadczeniem: City Interactive, CD Projekt Red, Platige Image i ponownie CDPR. W każdym z tym miejsc zajmował się przerywnikami filmowymi, a w Wiedźminie 3 reżyserował cut-scenki. Podobnie będzie w Guerrilla Games.

Ostatni deweloper to Shadi Dadenji. Jeszcze do niedawna projektant techniczny na potrzeby Dzikiego Gonu, teraz na podobnym stanowisku w Holandii (dzięki, DualShockers).

Trójka twórców zajmie się najpewniej projektem Horizon. Nowy tytuł Guerilla Games ma oferować między innymi roboty-dinozaury oraz główną bohaterkę z rudymi włosami.

Akcja toczy się podobno w postapokaliptycznej przyszłości, gdzie roboty wyewoluowały w zwierzęta i dinozaury, a ludzie zostali zdegradowani do prehistorycznych osiedli, zbieractwa i budowania wyposażenia z elementów poległych przeciwników.

Guerilla Games nie jest jednak doświadczone w tworzeniu gier RPG z otwartym światem, odpowiadając głównie za serię Killzone. Dlatego też „podbieranie” pracowników od CD Projekt Red nie powinno być więc większym zaskoczeniem. Oficjalnej zapowiedzi gry spodziewamy się na konferencji Sony.

1
Grafika koncepcyjna tajemniczej gry

Nudzisz się? Zobacz także:

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami